کبد چرب, کورکومین, گیاهان دارویی

کورکومین و تاثیر شگفت انگیز آن در درمان کبد چرب

‌یکی از امراض شایع این روزها و در سراسر نقاط جهان، بیماری کبد چرب است که با خود بیماری‌ها و عوارض بسیار زیادی را به همراه داشته و یا به مرگ و میرهای متعددی منجر می‌گردد. تاکنون برای کاهش ‌عوارض این بیماری و یا بهبود کبد چرب، راه حل‌ها و پیشنهادات بسیار زیادی مطرح شده است. اما این راهکارها به اندازه‌ای که باید پاسخگوی نیاز مراجعین نبوده و یا در درمان بیماری نقش موثر نداشته‌اند. به همین دلیل برخی از متخصصین سعی خود را به کار گرفته‌ و تلاش کرده‌اند تا از میان محصولات طبیعی و خالص به تولید داروهای خاص برای درمان این بیماری دست بزنند‌. یکی از مهم‌ترین این محصولات دارویی به نام کورکومین (ریشه گیاه زردچوبه) است. کورکومین برای کبد، درمان چربی کبد و همچنین درمان دردهای التهابی ناشی از آن، فرموله و فراهم شده است.

مصرف این دارو برای تمامی مبتلایان به کبد چرب به ویژه بیمارانی که تمایل به استفاده از راهکارها و محصولات سنتی، گیاهی و طبیعی دارند بسیار مناسب و مفید خواهد بود. در این مقاله به این که کورکومین چیست و چه تاثیراتی در درمان کبد چرب دارد خواهیم پرداخت. و این محصول و مزایای آن را به طور کامل معرفی و بررسی خواهیم کرد .

ادویه زردچوبه و درمان کبد چرب

اهمیت و ضرورت درمان کبد چرب

یکی از شایع‌ترین امراض مزمن و بزرگترین مشکلاتی که در حال حاضر در بهداشت جهانی با آن مواجه هستیم، بیماری کبد چرب است که درصد بسیار بالایی از مرگ و میرها در سراسر نقاط جهان به دلیل این بیماری روی می‌دهند. کبد چرب غیر الکلی (که به آن NAFLD نیز گفته می‌شود) طیف وسیعی از بیماری‌ها و آسیب‌های کبدی را به وجود می‌آورد. به همین دلیل درمان این عارضه و بهبود کبد چرب مهم است. چرا که فرد مبتلا را به مجموعه‌ای از امراض مبتلا خواهد کرد.

کبد چرب و کبد سالم

در حال حاضر شیوع کبد چرب به ویژه در میان بیماران مبتلا به دیابت رو به افزایش است. در صورتی که این بیماری، کنترل نشده و یا تحت درمان قرار نگیرد، بیمار به سیروز کبدی مبتلا خواهد شد. از سوی دیگر بسیاری از بیمارانی که به دلیل این عارضه فوت می‌کنند، دچار ناهنجاری‌های قلبی و عروقی شده‌اند.

این مقاله را از دست ندهید: درمان کبد چرب در خانه با ده روش تضمینی

 

در ایجاد بیماری کبد چرب، چندین فاکتور ژنتیکی و اپی ژنتیکی، مقاومت به انسولین، چاقی، فاکتورهای محیطی، شرایط تغذیه‌ای، باکتری‌های موجود در دستگاه گوارش و .. نقش و سهم بسیار موثری دارند.

کورکومین چیست؟

ممکن است با خود فکر کنید که کورکومین چیست؟ کورکومین که در زبان لاتین به شکل curcumin به نمایش در می‌آید در واقع عنوان یک ماده خاص است. این ماده ترکیب اصلی ریشه گیاهی به نام curcuma longa است. این محصول خواص آنتی اکسیدانی بسیار زیادی داشته و اثرات حفاظتی فراوانی هم برای کبد دارد.

کورکومین پونیک دارو مناسب برای درمان کبد چرب، پاکسازی کبد پونیک، داروی کبد چرب، عصاره زردچوبهاین ماده را تنها می‌توانید در گیاه زردچوبه مشاهده کنید. کورکومین در واقع ماده موثر و یکی از فعال‌ترین اجزاء در گیاه زردچوبه بوده و می‌توان آن را عامل اصلی رنگ طلایی زردچوبه به شمار آورد. این ماده به عنوان ادویه و یا رنگ در فرایند پخت غذا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کورکومین خواص و ویژگی‌های بسیار زیادی دارد. در این زمینه مطالعات و پژوهش‌های بسیار زیادی انجام گرفته است که خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی این ادویه را مورد تایید قرار داده و یا خاصیت‌های ضد فیبروتیکی و ضد چربی آن را تایید نموده است.

یکی از مهمترین خواص این ماده، خاصیت ضد التهابی آن است. به دلیل برخورداری از این ویژگی هم کورکومین می‌تواند تاثیر شگفت انگیز در درمان کبد چرب داشته باشد. داروی کورکومین، عصاره تقویت شده ریشه گیاه زردچوبه است. که متخصصان توانسته‌اند آن را برای درمان چربی کبد فرموله و فراهم کنند. { شما در حال خوانده مقاله‌ای با موضوع کورکومین چیست از وبسایت پونیک دارو هستید}

نکته خاصی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در گیاه زردچوبه شما می‌توانید تنها ۹ درصد کورکومین فعال را مشاهده نمایید. در صورتی که با فرآیندهای عصاره گیری و با استفاده از فرمولاسیون ویژه، متخصصان می‌توانند این میزان را به چندین برابر افزایش دهند.

برای خرید کپسول کورکومین پونیک دارو، از طریق لینک زیر اقدام کنید:
کپسول کورکومین پونیک دارو

 

کورکومین و زردچوبه چه تفاوتی با هم دارند؟

زردچوبه یک ریشه گیاه یا ادویه محبوب است. اما کورکومین چیست؟ کورکومین یک ماده شیمیایی بسیار قوی موجود در زردچوبه است. این محصول در ریشه‌های غده‌ای گیاه زردچوبه وجود دارند. رنگ زرد زردچوبه به خاطر وجود همین ترکیب است. در اثر شکستن ماده کورکومینوئید، سه ترکیب حاصل می‌شود. مهمترین بخش این ترکیب کورکومین است. دو ماده دیگر دموتوکسی کورکومین و بیس دومتوکسی است که خواص دارویی کمتری نسبت به کورکومین دارند. کورکومین در سیستم گوارش و در طی فرایند هضم، جذب بالایی ندارد. به همین علت شرکت‌های داروسازی، عصاره زردچوبه یا به عبارتی کورکومین را استخراج کرده و از آن برای ساخت داروهای مخصوصی مثل کپسول کورکومین یا مکمل‌های تقویتی استفاده می‌کنند. به این ترتیب، ترکیبی به دست می آید که قدرت و اثر بخشی بیشتری نسبت به زردچوبه دارد.

اما شرکت پونیک دارو علاوه بر استخراج کورکومین از ریشه گیاه زردچوبه، با استفاده از فرمولاسیون خاص و ترکیب کورکومین با سایر مواد طبیعی، میزان اثر بخشی این کپسول را به بیش از ۹ برابر افزایش داده است.

 

کورکومین برای درمان کبد چرب

با ورود کورکومین به بدن چندین تأثیر شگفت انگیز به وجود خواهد آمد. این محصول قادر به سرعت بخشی به فرآیند سم زدایی از کبد خواهد بود. از سوی دیگر مصرف این محصول می‌تواند نقش و سهم بسیار موثری در پیشگیری از تجمع چربی‌های اضافه در این بخش از بدن داشته باشد.

همچنین می‌تواند عملکردهای این عضو مهم را بهبود بخشد. اگر تمایل به کاهش گرید کبد  چرب غیر الکلی دارید و یا می‌خواهید به کنترل و مدیریت چربی کبد دست بزنید می‌توانید از این داروی شفابخش استفاده کنید.

یکی دیگر از تاثیرات بسیار مهم داروی کورکومین در پاکسازی کبد، پاک کردن کلسترول اضافی در بدن مصرف کننده است. با این اقدامات رسوبات جمع شده چربی در کبد مصرف‌ کننده کاهش بسیار زیادی پیدا می‌کند. این محصول به کاهش التهابات کبدی نیز مدد می‌رساند.

سایر تاثیرات و مزایای آن

کورکومین چیست و چه خاصیت هایی دارد؟ علاوه بر تاثیر شگفت انگیز کورکومین در درمان کبد چرب، این دارو تاثیرات مهم دیگری هم دارد. برای نمونه کورکومین قادر به مدیریت و کنترل صحیح شرایط التهابی در بدن مصرف کننده بوده و می‌تواند به درمان سندروم متابولیک نیز کمک کند.

نقش موثر این دارو در درمان آرتریت و اضطراب و همچنین چربی خون نیز نقشی غیر قابل انکار است. در صورت ابتلا به دردهای عضلانی حاصل از فعالیت‌های ورزشی و فیزیکی نیز می‌توانید از کورکومین استفاده کنید.

این دارو قادر به درمان هرگونه التهاب در بدن مصرف کننده خواهد شد. همچنین، می‌تواند به کاهش کلسترول خون، قند خون و یا دیابت نیز کمک کند. با مصرف این داروی خاص غلظت خون کاهش پیدا کرده و می‌تواند به سلامت قلبی و عروقی نیز کمک کند.

تاثیر زردچوبه روی درمان کبد چرب

یکی از مهمترین تاثیرات و مزایای این دارو کمک به بهبود حافظه و عملکرد شناختی مغز و پیشگیری از بروز آلزایمر است. مصرف این دارو نقش موثری در پیشگیری از ابتلا به سرطان داشته و قادر است از رشد تومورهای سرطانی جلوگیری به عمل آورد.

با مصرف دارویی کورکومین میزان رشد و پرورش باکتری‌ها و قارچ‌ها در بدن مصرف کننده کاهش پیدا خواهد کرد. با وجود این مزایا و با توجه به تاثیر شگفت انگیز کورکومین در بهبود کبد چرب، اما با این حال باید حواستان به عوارض این دارو و موارد منع مصرف آن هم باشد .

جلوگیری از سرطان با کورکومین

کورکومین دارای خواص آنتی‌اکسیدانی است. به همین دلیل باعث کاهش ورم و التهاب می‌شود. از آنجایی که التهاب در ایجاد سرطان نقش دارد، از زردچوبه در تحقیقات مربوط به درمان سرطان استفاده شده است. نتایج پژوهش‌های انجام شده در آزمایشگاه و بر روی حیوانات حاکی از آن است که مصرف کورکومین از سرطان پیشگیری کرده و از سرعت انتشار آن می‌کاهد. از سویی دیگر، کورکومین تاثیر شیمی ‌درمانی را نیز افزایش می‌دهد و سلول‌ها‌ی سالم را از صدمه در درمان با اشعه محفوظ می‌دارد. استفاده از این ماده در بررسی بسیاری از انواع سرطان‌ها استفاده شده است.

از سویی دیگر، کورکومین می‌تواند با تقویت سیستم ایمنی به درمان سرطان کمک کند. زیرا سیستم ایمنی می‌تواند با رادیکال‌های آزاد مبارزه کرده و سرطان را از بین ببرد. معمولا از کورکومین برای درمان افراد مبتلا به آلزایمر یا سرطان استفاده می‌شود. البته که بررسی‌های کورکومین در انسان هنوز در مراحل آغازین است. در حال‌ حاضر کارآزمایی‌های بالینی روی کورکومین در حال انجام است تا به ‌وسیله‌ ماده‌ موثر زردچوبه راهی برای پیشگیری از سرطان در افراد مبتلا به حالات پیش‌ سرطانی یا به ‌عنوان داروی درمان سرطان و یا به ‌عنوان دارویی برای شناسه‌ها و نشانه‌های ایجاد شده در اثر سرطان بیابند.

بهبود درد مفاصل

بیماران مبتلا به دردهای مفصلی همیشه به دنبال جایگزین‌های غذایی یا طبیعی برای داروهای ضد التهابی و شیمیایی هستند. تحقیقات انجام شده از میزان اهمیت زردچوبه در درمان دردهای مفصلی خبر می‌دهد. کورکومین، ترکیبی که حدود ۵ درصد از ادویه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص سلامتی است که شامل موارد زیر است:

 • آنتی اکسیدان
 • ضد التهاب
 • ضد سرطان
 • ضد دیابت
 • ضد حساسیت
 • ضد درماتوفیت
 • محافظ کبد
 • محافظت کننده عصبی

قرص کورکومین (قرص زردچوبه) پونیک دارو یکی از پرطرفدارترین قرص‌های مسکن و ضد درد گیاهی برای درد مفاصل است. می‌توان از آن به جای مسکن‌های شیمیایی استفاده کرد. زردچوبه به عنوان یک مسکن طبیعی عمل می‌کند. درواقع این کار را با توانایی خود در مهار آنزیم‌های دردناک خاص در بدن انجام می‌دهد.

موارد منع مصرف و عوارض

کورکومین چیست؟ افرادی که از داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین، وارفارین، هپارین و سایر  انواع رقیق کننده‌ها استفاده کرده و قصد عمل جراحی دارند باید دو هفته قبل از عمل جراحی، از داروی کورکومین استفاده نکنند. از سوی دیگر مصرف این دارو برای کودکان زیر ۱۲ سال ممنوع است.

مصرف و استفاده از داروی کورکومین باید مانند دیگر انواع داروها به اندازه و متناسب و مطابق با دستور پزشک متخصص باشد. با مصرف بیش از اندازه و نامتناسب داروی کورکومین برخی عوارض جانبی را مشاهده خواهید کرد که از جمله مهمترین این عوارض می‌توان به حالت تهوع و یا رفلاکس معده اشاره کرد.

مصرف بیش از اندازه کورکومین می‌تواند باعث اسهال و تغییر رنگ مدفوع شود. این دارو باید به صورت روزانه یک تا سه عدد کپسول مصرف شود. از سوی دیگر باید تا یک ماه این دارو را به طور مرتب و منظم مصرف کنید تا به اهداف و نتایج مد نظر خود دست یابید.

 

 

3 دیدگاه در “کورکومین و تاثیر شگفت انگیز آن در درمان کبد چرب

 1. Mohammad_H گفت:

  سلام سفارش من رسیده ممنون

 2. مهدی گفت:

  سلام کورکومین موجوده؟

  1. Ponikdetoxadmin گفت:

   سلام. بله از طریق این لینک اقدام به خرید کنید:
   https://www.ponikdetox.com/product/curcomin/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *