کبد چرب

ارتباط کبد چرب و جوش صورت + درمان فوری

جوش صورت و کبد چرب
زمان مطالعه: ۸ دقیقه

شاید شما هم پس از مشاهده جوش‌های پوستی فراوان روی صورتتان و مراجعه به پزشک متخصص متوجه شدید که به بیماری کبد چرب مبتلا هستید! این موضوع اصلا چیز عجیبی نیست. چون یکی از عوارض کبد چرب، نمایان شدن جوش‌های متعدد روی صورت، کمر و به طور کلی بدن است. به عبارتی کبد چرب و جوش صورت یا جوش کمر و کبد با هم ارتباط دارند!

اگر می‌خواهید پوست خوبی داشته باشید، باید این موضوع را با بهبود سلامت سیستم گوارش خود شروع کنید. زیرا سلامت دستگاه گوارش به طور مستقیمی بر روی چهره شما تأثیر می‌گذارد. در ادامه شما را با رابطه کبد چرب و جوش‌های صورت و روش‌های درمان آن آشنا میکنیم.

جوش صورت و کبد چرب

ارتباط کبد چرب و جوش صورت

شما در حال مطالعه مقاله ارتباط کبد چرب و جوش صورت از پونیک دارو هستید:

یکی از علائم و عوارض کبد چرب، جوش صورت است. این بیماری می‌تواند باعث بروز مشکلات پوستی متعدد و ریزش مو شود.

انباشته شدن سموم در کبد می‌تواند خود را به صورت جوش صورت یا سایر بیماری‌های پوستی نشان دهد. کبد یکی از مهم‌ترین ارگان‌های بدن برای حذف سموم است. پوست انسان، انعکاس دقیقی است از آنچه که در بدن او رخ می‌دهند. بنابراین، وقتی عملکرد کبد با مشکل مواجه می‌شود، علائم کبد چرب در صورت و سایر نقاط پوست نمایان می‌شوند.

عملکرد کبد چگونه است؟

در بیماری کبد چرب، کبد قادر به عملکرد صحیح در برابر آلودگی‌هایی که به بدن وارد شده نیست. افزایش بیش از حد مواد سمی در بدن از جمله آلودگی‌های محیطی، مواد غذایی التهابی یا الکل می‌تواند در نهایت منجر به بروز بیماری‌های پوستی شود. چرا که وقتی کبد نمی‌تواند مواد سمی را تجزیه کند، بدن به دنبال راه‌های جایگزینی مثل تعریق برای بیرون ریختن آن‌ها می‌گردد. وقتی سموم بدن از منافذ پوستی خارج می‌شوند، باعث تحریک و التهاب پوست بدن می‌شوند.

همانطور که گوارش نامتعادل می‌تواند منجر به مشکلات پوستی شود، تجمع سموم در کبد نیز می تواند به عنوان نقص پوستی ظاهر شود. بنابراین می‌توان دید که کبد چرب و جوش صورت چقدر می‌تواند مسئله مهمی باشد. شما میتوانید برای درمان کبد چرب، از کپسول کورکومین پونیک دارو استفاده کنید.

کبد چرب، علت جوش صورت

 

چرا کبد چرب باعث جوش زدن می‌شود؟

کبد فقط برای از بین بردن سموم نیست. بلکه عامل تجزیه چربی نیز می‌باشد. هنگامی که این ارگان کار اصلی خود را انجام ندهد، غدد تولید کننده چربی برای پوست نیز تمایل به ترشح چربی دارند. کبد تری گلیسیریدها و کلسترول را به به شکل تکه‌های پروتئینی بسته بندی می کند. یعنی چربی برای ذخیره سازی به بافت ارسال می شود. اگر این کار به خوبی انجام نشود، چربی می تواند در جریان خون گردش کند و در نهایت توسط غدد چربی مورد استفاده قرار گیرد.

زمانی که این اتفاق رخ می دهد، علاوه بر خطر خارش کبدی، چربی پوست را نیز مختل می‌کند. اگر ماده اولیه‌ای که بدن شما از آن برای تولید سبوم از جریان خون استفاده می‌کند، دارای مواد محلول در چربی باشد که ملتهب یا پر از سم است، ممکن است مقدار زیادی از آن در سبوم باقی بماند.

همانطور که متوجه شدیم، چرب بودن کبد هم مانند گوارش نامتعادل می‌تواند منجر به مشکلات پوستی شود. کبد یکی از مسیرهای اصلی بدن برای از بین بردن سموم است. هر چیزی که می‌نوشید، می‌خورید و حتی هوایی که تنفس می‌کنید را در نظر بگیرید. تمام سموم موجود در این موارد از طریق کبد فیلتر و دفع می‌شوند. و پوست شما بازتاب مستقیم آنچه در داخل بدن شما می‌گذرد می‌باشد.

این مقاله هم مطالعه کنید: درمان کبد چرب در خانه با ۱۰ روش تضمینی

اگر چربی هایی که می‌خورید خیلی سالم نباشند، در جریان خون متراکم می شوند. کیفیت و مقدار چربی های موجود در جریان خون بر ضخامت سبوم تأثیر دارد. هرچه ضخامت آن بیشتر باشد، احتمال مسدود شدن منافذ پوست بیشتر است.

ظاهر جوش‌های ناشی از چرب بودن کبد

شما در حال مطالعه مقاله ارتباط کبد چرب و جوش صورت از پونیک دارو هستید:

کبد از اصلی‌ترین مسیرهای سم زدایی بدن محسوب می‌شود. تمام سموم و مواد مضری که از طریق خوردن و آشامیدن وارد بدن ما می‌شود توسط کبد فیلتر شده و دفع خواهند شد؛ ولی عدم دفع و تجمع این سموم در بافت کبد، به صورت مشکلات پوستی ظاهر می‌شود. جوش‌هایی که به دلیل چرب شدن کبد به وجود می‌آیند معمولا روی کمر و سر شانه‌ها ظاهر می‌شوند. هر چند که جوش‌های موجود روی سایر قسمت‌های بدن هم نمی‌توانند بی ارتباط به چرب بودن کبد باشد.

جوش کبد چرب

جوش‌هایی که ناشی از چرب بودن کبد هستند، چند مشخصه یکسان دارند:

 • سرخ‌بودن جوش‌ها (معمولا چرکی نیستند)
 • خارش شدید پوست در محل جوش
 • لکه‌های قهوه‌ای روی پوست
 • ایجاد تکه‌های پوست بسیار خشک

قائدتا بهترین روش برای درمان جوش‌های ناشی از کبد چرب، درمان خود بیماری کبد چرب است. زیرا تا زمانی که عملکرد کبد صحیح نباشد، سموم موجود در بدن باعث به وجود آمدن جوش‌های جدید خواهد شد. بدین ترتیب، سم‌زدایی از بدن می‌تواند به کبد و اندام‌های دفع‌کننده‌ی بدن شما کمک کند تا پوستتان را تقویت کنید. در ادامه به روش‌های درمانی جهت رفع این مشکل خواهیم پرداخت.

درمان جوش صورت ناشی از کبد چرب

برای درمان عوارض از کبد چرب، مثل جوش پشت کمر یا جوش صورت، بهترین راه این است که مشکلات کبدی را درمان کنید. برای رفع این مشکلات راه‌های مخلتفی وجود دارد. از جمله:

رعایت رژیم غذایی

عدم مصرف فست فود

غذاهای فرآوری شده موجب بدتر شدن کبد چرب می‌شوند. نان‌ها، پاستا، پیتزا، سیب‌زمینی، آرد، برنج، نوشیدنی‌های قندی و هر چیز دیگری که بیش از حد حاوی قند و شیرین‌کننده‌های مصنوعی باشد‌.

این مقاله هم مطالعه کنید: اگر کبد چرب دارید، این غذاها را نخورید!

ورزش و تحرک کافی:

ورزش و تناسب اندام، بهبود وضعیت بدنی و درمان کبد چرب

یکی دیگر از عواملی که به‌شدت روی سبک زندگی و سلامتی فرد اثر دارد، تحرک کافی است. کاهش وزن می‌تواند به طور قابل توجهی شانس ابتلا به کبد چرب را کاهش دهد. در نهایت، این موضوع جوش کمر و کبد چرب را از بین خواهد برد.

مصرف آنتی‌اکسیدان

مصرف آنتی اکسیدان برای درمان کبد چرب

شما در حال مطالعه مقاله ارتباط کبد چرب و جوش صورت از پونیک دارو هستید:

آنتی اکسیدان از سلول در مقابل صدمات جلوگیری کند. این ترکیبات می‌توانند طبیعی یا مصنوعی باشند.

آنتی اکسیدان‌های اصلی در مواد غذایی زیر وجود دارند:

 • انواع کلم (کلم بروکلی، گل کلم و برگ کلم)، انواع میوه ها، سبزیجات نشاسته ای (ذرت، نخود فرنگی) تخم مرغ و سبزیجات برگ دار وجود دارد.
 • تخم مرغ، مرغ، گوشت قرمز، حبوبات و ماهی.
 • رنگدانه‌هایی که باعث رنگ زرد، قرمز و نارنجی میوه‌ها میشوند. مانند هویج، خربزه و سیب زمینی،زردچوبه، آناناس، انواع توت، زردآلو، گوجه فرنگی و هندوانه.
 • آجیل، کره بادام زمینی، جوانه گندم، اسفناج، سویا، ماهی، آوکادو و روغن گیاهی.

مصرف فیبر

غذای حاوی فیبر

مصرف فیبر کافی می‌تواند سلامت کبد را تامین و به مدیریت وزن و حتی خارج کردن سموم از بدن کمک کند. در نهایت، این موضوع جوش کمر و کبد چرب را از بین خواهد برد.

 

رعایت نکات بهداشتی پوستی

رعایت نکات بهداشتی پوستی می‌تواند به بهبود و حفظ سلامت پوست کمک کند. داشتن یک روتین پوستی مرتب به درمان جوش ناشی از کبد چرب کمک می‌کند. برخی از نکات بهداشتی پوستی عبارتند از:

 1. استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی مناسب: در صورتی که به بیماری کبد چرب مبتلا باشید، طبیعتا پوست چرب تر و حساس تری خواهید داشت. به همین دلیل باید در انتخاب لوازم آرایشی بهداشتی خود دقت بیشتری به عمل آورید. استفاده از محصولات شستشو، تمیز کننده، مرطوب کننده، ضد آفتاب و ضد چروک مناسب برای نوع پوست خود می‌تواند به حفظ سلامت پوست کمک کند.
 2. شستشوی منظم: شستشوی منظم پوست با استفاده از محصولات مناسب می‌تواند به درمان جوش صورت ناشی از کبد چرب کمک کند.
 3. استفاده از لوازم شخصی شخصی: برای بازیابی سلامت پوست خود، بهتر از ملافه‌ها و رویه بالش خود را مرتبا تعویض کنید تا از سرایت جوش‌ها به سایر نقاط بدن جلوگیری کنید.
 4. انجام تمرین: ورزش و تمرین می‌تواند باعث افزایش رفتار خونی و تغذیه پوست شود و به پاکسازی سموم بدن برای درمان کبد چرب و پاکسازی پوست شما کمک کند.
 5. مصرف آب: مصرف آب کافی می‌تواند به پوست شما کمک کند تا با شادابی و نرمی خود همراه باشد و از خشک شدن پوست جلوگیری کند.

کپسول کورکومین پونیک دارو

کورکومین پونیک دارو مناسب برای درمان کبد چرب، پاکسازی کبد پونیک، داروی کبد چرب، عصاره زردچوبه

یکی از موثرترین روش‌های درمان کبد چرب، استفاده از داروهای طبیعی است. کورکومین خواص و ویژگی‌های بسیار زیادی دارد. در این زمینه مطالعات و پژوهش‌های بسیار زیادی انجام گرفته است که خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی این ادویه را مورد تایید قرار داده و یا خاصیت‌های ضد فیبروتیکی و ضد چربی آن را تایید نموده است. یکی از مهمترین خواص این ماده، خاصیت ضد التهابی آن است. به دلیل برخورداری از این ویژگی هم کورکومین می‌تواند تاثیر شگفت انگیز در درمان کبد چرب داشته باشد. پس به طور کلی می‌توان گفت داروی کورکومین، عصاره تقویت شده ریشه گیاه زردچوبه است که متخصصان توانسته‌اند آن را برای درمان چربی کبد فرموله و فراهم کنند.

نکته خاصی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در گیاه زردچوبه شما می‌توانید تنها ۹ درصد کورکومین فعال را مشاهده نمایید. در صورتی که با فرآیندهای عصاره گیری و با استفاده از فرمولاسیون ویژه، متخصصان پونیک دارو توانسته‌اند این میزان را به بیش از ۱۰ برابر افزایش دهند. مطالعات ما نشان می‌دهد که مصرف روزانه کپسول کورکومین پونیک دارو می‌تواند در مدیریت و کمک به پایین اوردن گرید کبد چرب غیر الکلی (NAFLD: Non-alcoholic fatty liver disease) بسیار موثر باشد.

این دارو با پاکسازی کلسترول اضافی به کاهش رسوبات چربی در کبد کمک میکند و برای کاهش التهاب کبد نیز موثر است.

خرید کپسول کورکومین پونیک دارو

 

استفاده از عسل

عسل یک ماده‌ی غذایی مغذی، سالم و بسیار خوشمزه است. عسل در آبرسانی پوست بسیار عالی عمل می‌کند و از آنجا که یک اکسیر جوان‌سازی پوست و پاک‌کننده‌ی قوی است، به درمان جوش صورت با عسل و رفع آن کمک شایانی می‌کند. استفاده از عسل در درمان جوش‌هایی که به دلیل کبد چرب به وجود آمده اند تاثیر فراوانی دارد. شما می‌توانید عسل را با شکر مصرفی خود جایگزین کنید. زیرا ترکیبات عسل می‌تواند از رشد باکتری‌ در منافذ پوستی پیشگیری کند. علاوه بر این عسل خواص ضدالتهابی دارد و می‌تواند قرمزی، تورم و عفونت‌های پوست را کاهش دهد.

شما همچنین می‌توانید از ماسک صورت عسل برای درمان جوش‌های ناشی از بیماری کبد چرب استفاده کنید. در ادامه، شما را با یکی از بهترین ماسک‌های تهیه شده با عسل آشنا خواهیم کرد.

درمان جوش صورت با عسل

ماسک عسل و سیب

پیش از این در مورد خواص عسل برای پوست و تاثیر آن در درمان جوش صورت ناشی از کبد چرب صحبت کردیم. همچنین؛ می‌دانیم که سیب هم خواص زیادی (به خصوص برای پوست) دارد. زیرا برای پاکسازی پوست صورت، تفاله‌های سیب به‌عنوان یک اسکراب ملایم عمل می‌کند. به همین منظور قصد داریم از ترکیب سیب و عسل در ماسک خود استفاده کنیم. سیب و عسل منافذ پوست را تمیز می‌کنند. اگر به دنبال بهترین ماسک خانگی برای درمان جوش‌های صورتتان هستید. پیشنهاد می‌کنیم این ماسک را آماده و از آن استفاده کنید.

 1. مواد لازم:
  ⦁ یک عدد سیب
  ⦁ ۳ قاشق غذاخوری عسل
  ⦁ آب ولرم
 2. مراحل آماده‌سازی:
  ⦁ ابتدا هسته‌های سیب را خارج کرده و آن را به شکل پوره در بیاورید (با استفاده از رنده ریز، مخلوط کن یا غذاساز)
  ⦁ به سیب له شده، ۳ قاشق غذاخوری عسل و آب ولرم اضافه کنید. و مواد را با هم ترکیب کنید تا یک دست شود.
  ⦁ ماسکتان آماده است. آن را روی صورتتان بمالید و ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس صورتتان را با آب ولرم (مایل به خنک) بشویید.

با استفاده از این ماسک میخواند جوش کمر و کبد چرب خود را از بین ببرید.

4 دیدگاه در “ارتباط کبد چرب و جوش صورت + درمان فوری

 1. علی گفت:

  من خیلی جوش میزنم و پوستم میخاره دکتر برام آزمایش کبد چرب نوشته ولی خیلی لاغرم ممکنه کبدم چرب باشه

  1. Ponikdetoxadmin گفت:

   علی عزیز سلام.
   بله. کبد چرب صرفا در افراد چاق به وجود نمیاد. بلکه خیلی از افراد ممکنه بدون داشتن اضافه وزن درگیر این بیماری باشند. حتما آزمایش آنزیم های کبدی و سونوگرافی رو انجام بدید که از سلامتیتون مطمئن بشید

 2. فرید گفت:

  منم روی کمرم پر از جوش شده. البته سیگار هم استفاده میکنم احتمال زیاد کبدم چربه

  1. Ponikdetoxadmin گفت:

   حتما آزمایش بدید و با پزشک متخصص در مورد مشکلتون صحبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *