ژل رویال, کبد چرب

تاثیر ژل رویال روی کبد و درمان کبد چرب

تاثیر ژل رویال روی کبد

خیلی از افراد تصور می‌کنند که تنها راه‌ حل درمان هر بیماری، مراجعه به دکتر و استفاده از داروهای شیمیایی است. اما از دیرباز تاکنون پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های ما درمان‌هایی را برای انواع بیماری‌ها به کار می‌گرفتند. این درمان‌ها نه‌تنها عوارض داروهای شیمیایی را بر روی بدن نداشتند، بلکه مدت ‌زمان بهبود بیماری را کمتر می‌کرد. امروزه بسیاری از این درمان‌ها در قالب طب سنتی به تایید متخصصان رسیده است. ما قصد داریم تا در این مقاله، به بررسی تاثیر ژل رویال روی بیماری کبد چرب بپردازیم. پس تا انتها با پونیک دارو همراه باشید.

ژل رویال و کبد

ژل رویال یکی از معجزه‌های طبیعی و گیاهی پرطرفدار در دنیا است. این ماده‌ی غنی، به محافظت از کبد یاری می‌رساند. از سوی دیگر همانطور که می‌دانید کبد یکی از مهمترین ارگان‌های موجود در بدن ما است. هر چیزی که می‌خوریم، نیاز به فیلتر شدن توسط کبد دارد. بنابراین، محافظت از این اندام حیاتی، دارای اهمیتی بیش از حد تصور است.

 

تاثیر ژل رویال روی کبد چرب

ژل رویال به عنوان یکی از روش‌های درمان بیماری کبد چرب شناخته می‌شود. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهند که نمی‌توانیم به سادگی از خواص ژل رویال برای درمان کبد چرب عبور کنیم. و باید به این ماده به عنوان داروی طبیعی کبـد چرب نگاه شود.

در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که در ژل رویال، قابلیت‌های محافظت کننده‌ای نسبت به این عضو مهم وجود دارد. به همین دلیل، می‌توان از شاه انگبین به عنوان یک جلوگیری کننده از افزایش گرید کبد در مبتلایان استفاده کرد. علاوه بر این مطالعات نشان می‌دهند که شاه انگبین به صورت ویژه بر روی درمان کبد چرب نیز فعالیت دارد. اما این اتفاق چگونه پیش می‌آید؟

آیا ژل رویال برای کبد چرب خوبه؟

تاثیر ژل رویال روی کبد چرب: ژل رویال، بافت های کبد را از سموم محافظت می‌کند. شاید برای شما هم جالب باشد که وارد شدن سموم به بدن، واقعا سخت نیست. چنانچه نوشیدن از شیر آب، به تنهایی می‌تواند کبد را در معرض ۲۰۰ عامل سمی مختلف قرار دهد!

در مقابل خواص آنتی اکسیدانی ژل‌رویال بر سطح آنزیم‌های آنتی اکسیدانی کبد تاثیر گذاشته و به تقویت و پاکسازی کبد کمک می‌کند. همچنین تاثیرات ژل رویال بر هورمون استروژن نیز یکی از خواص این ماده بر کبدچرب به شمار می‌رود.

خواص ژل رویال برای کبد چرب

همانطور که می‌دانید مصرف بیش از اندازه استامینوفن نیز آسیب‌هایی جدی به کبد وارد می‌کند. این موضوع طی یافته‌های محققان در خصوص تاثیر ژل رویال برای محافظت از کبـد مشخص گردیده است. به این معنا که مصرف فرآورده های رویال‌ژلی می‌تواند اختلال در آنزیم‌های کبدی را برطرف کرده و مشکل کبد چرب به دلیل مصرف استامینوفن را درمان نماید.

گیاهان دارویی دیگری نیز برای درمان کبد چرب به کار برده می‌شوند. مانند عصاره زردچوبه (کورکومین) که در مقاله‌ی دیگری مفصلا به آن پرداخته‌ایم. از طریق لینک زیر این مقاله را مطالعه کنید:

کورکومین و تاثیر شگفت انگیز آن در درمان کبد چرب

آیا مصرف ژل رویال به تنهایی به درمان کبد چرب کمک می‌کند؟

همانطور که قطعا پزشک متخصص نیز به شما توضیح داده است و یا در اینترنت نیز در این خصوص مطالعه کردید؛ ژل رویال، کورکومین، عرق کاسنی و…، هیچکدام قرار نیست به تنهایی منجر به درمان کبد چرب شما شوند!

آیا مصرف ژل رویال به تنهایی به درمان کبد چرب کمک می‌کند

کبد چرب، بیماری پیچیده‌ای است که درمان آن نیاز به تلاش مضاعف بیمار در رعایت رژیم غذایی، ورزش کردن، کاهش وزن و استفاده از مکمل‌های تقویتی دارد. لذا اکیدا توصیه می‌کنیم که در صورت استفاده از ژل‌رویال با هدف بهبود وضعیت کبد چرب خود، حتما به سایر موارد نیز توجه کافی داشته باشید.

ما در مقالات دیگری در وبسایت پونیک دارو، به بررسی “غذاهای مضر برای کبد چرب“، “رژیم غذایی کبد چرب“، “درمان کبد چرب در خانه” و “گیاهان دارویی مفید برای کبد چرب” پرداخته‌ایم.

تاثیر ژل رویال در درمان سرطان کبد

در خصوص خواص ژل‌رویال برای سرطان کبد همانطور که در مقاله مربوط به انواع سرطان‌ها گفته‌ایم، شاه انگبین می‌تواند مفید عمل کند.

این ماده بدلیل آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین های B C D E مواد معدنی و پتاسیمی که دارد و همچنین بدلیل خواص ضد توموری و ضد آماس، ضد آلرژی و آنتی بیوتیکی آن، می‌تواند در پاکسازی و بهبود مشکلات کبدی موثر واقع شود. یا هنگامی که فرد مبتلا به سرطان کبد پیشرفته در مرحله شیمی درمانی قرار دارد، برای کاهش عوارض حتمی شیمی درمانی و داروهای آن تاثیر گذار باشد.

عوارضی مانند ایجاد سمیت و تنش های اکسیداتیو کبد، از مصرف بیش از حد داروهای پاراستامول (استامینوفن) و سپس پلاتین رخ می‌دهد. که اثر آنتی اکسیدانی و محافظت کنندگی ژل‌رویال می‌تواند در کاهش و جلوگیری از آنها موثر باشد.

خاصیت ضد التهابی ژل رویال روی کبد

ژل سلطنتی شامل مواد مغذی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی، پروتئین‌ها و کربوهیدرات است و به دلیل خواص آنتی‌اکسیدانی، ضد التهابی و آنتی بیوتیکی خود بسیار مفید است.

این ژل، به دلیل دارا بودن خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی می‌تواند به بهبود بیماری کبد چرب غیرالکلی کمک کند. در یک مطالعه که در سال ۲۰۱۷ در ژورنال “Food and Function” منتشر شد نشان داد که مصرف ژل رویال به مدت ۸ هفته، میزان چربی کـبد و میزان التهاب را در موش‌های مبتلا به بیماری کبد چرب غیرالکلی کاهش داد.

"خاصیت

همچنین، مصرف ژل رویال می‌تواند به کاهش میزان نشانگرهای التهابی مانند CRP (پروتئین واکنش التهابی) در بیماران مبتلا به NAFLD کمک کند.

سایر تاثیرات ژل رویال بر کبد چرب

ژل‌رویال می‌تواند خواص مفید دیگری نیز برای کبد داشته باشد. در ادامه، به تعدادی از این خواص اشاره می‌کنیم.

تحقیقاتی که در خصوص تاثیر ژل رویال روی کبد چرب بر روی موش‌های صحرایی انجام گرفته است، نشان می‌دهد ژل‌رویال باعث کاهش استئاتوز کبدی، استرس و عوامل تشدید کننده کبدچرب و آسیب‌های کبدی می‌شود.

شما می‌توانید مقاله‌ی اثرات حفاظتی ژل رویال بر آسیب کبدی ناشی از استرس را از طریق لینک موجود مطالعه کنید. این مقاله توسط محققان ایرانی در سال ۹۳ در مجله دانشگاهی علوم پزشکی استان مازندران به چاپ رسیده است.

ژل رویال پونیک دارو

شرکت پونیک دارو، اولین دارنده مجوز رسمی عرضه ژل رویال به داروخانه‌ها است. این شرکت، ژل سلطنتی را به شکل شربت غلیظ ترکیب شده با عسل به بازار عرضه می‌کند. نتایج مصرف ژل رویال پونیک و تاثیر آن در درمان کبد چرب برای نخستین بار در سال ۹۶ توسط فصلنامه تحقیقات نظام سلامت (دانشگاه علوم پزشکی اصفهان) منتشر شد.

برای گرفتن بهترین نتیجه از مصرف ژل سلطنتی و مشاهده نتایج آن روی کبدچرب، می‌توانید از ژل رویال دوز ۷۰۰۰ پونیک دارو استفاده کنید. بهترین روش مصرف این ژل به صورت روزانه و ناشتا است. برای درمان کبد چرب کودکان هم می‌توانید از ژل رویال ۴۵۰۰ استفاده کنید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر می‌توانید با شماره تلفن ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲ تماس حاصل نمایید.

خرید شربت ژل رویال پونیک دارو

۳,۶۰۰,۰۰۰ ریال
 • شربت غلیظ دوز ۴۵۰۰، ۷۰۰۰ و ۱۰۵۰۰ میلی گرم
 • تقویت سیستم ایمنی
 • دوره‌ی مصرف: یک ماه
 • برای خرید عمده تماس بگیرید: ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲

جمع بندی نهایی

شاید اگر برای روزها و ماه‌ها در مورد خواص ژل رویال صحبت کنیم، باز هم نتوانیم به تمام خواص این محصول بی نظیر اشاره کنیم. ژل رویال برای کبد هم مفید است. همانطور که برای گوارش، تقویت سیستم ایمنی، باروری و درمان کم خونی مفید است!

ما سعی کردیم تا در این مقاله از پونیک دارو، اثرگذارترین ویژگی‌های ژل رویال روی کبد را به همراه مستندات و نتیجه تحقیقات مورد بررسی قرار دهیم. امیدواریم که این مقاله برای شما کاربردی بوده باشد.

سوالات پرتکرار در خصوص تاثیر ژل رویال روی کبد چرب

بله. مصرف دو دوره ژل رویال ۷۰۰۰ می‌تواند به بهبود علائم بیماری کبـد چرب کمک کند.

۲- آیا ژل ملکه باعث درمان قطعی کبد چرب می‌شود؟

✓ هیچ روشی در علم پزشکی قطعی نیست. خصوصا در مورد بیماری‌هایی مانند کـبد چرب که بخش زیادی از روال درمان بر عهده خود بیمار است.

۳- آیا فراورده‌های دیگری نیز مانند ژل رویال وجود دارد که برای کبد چرب مناسب باشد؟

✓ بله. کپسول کورکومین و بره موم زنبور عسل نیز مکمل مفید هستند که برای درمان کبد چرب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

2 دیدگاه در “تاثیر ژل رویال روی کبد و درمان کبد چرب

 1. حسین گفت:

  ژل رویال برای کبد چرب گرید ۲ به ۱ خوبه؟

  1. Ponikdetoxadmin گفت:

   بله برای انواع کبد چرب مناسبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *