ژل رویال, کبد چرب

تاثیر شگفت انگیز ژل رویال روی کبد و درمان کبد چرب

تاثیر ژل رویال روی کبد
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

ژل رویال و کبد: خیلی از افراد تصور می‌کنند که تنها راه‌ حل درمان هر بیماری، مراجعه به دکتر و استفاده از داروهای شیمیایی است. اما از دیرباز تاکنون پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های ما درمان‌هایی را برای انواع بیماری‌ها به کار می‌گرفتند. این درمان‌ها نه‌تنها عوارض داروهای شیمیایی را بر روی بدن نداشتند، بلکه مدت ‌زمان بهبود بیماری را کمتر می‌کرد. امروزه بسیاری از این درمان‌ها در قالب طب سنتی به تایید متخصصان رسیده است. در این مقاله، به بررسی خواص ژل رویال روی کبد و تاثیر ژل رویال روی کبد چرب خواهیم پرداخت. پس تا انتها با پونیک دارو همراه باشید.

 

ژل رویال و کبد

ژل رویال یکی از معجزه‌های طبیعی و گیاهی پر مصرف در دنیا است. این مادۀ غنی، به محافظت از کبد یاری می‌رساند. از سوی دیگر همانطور که می‌دانید کبد یکی از مهمترین ارگان‌های موجود در بدن ما است. هر چیزی که می‌خوریم، نیاز به فیلتر شدن توسط کبد دارد. بنابراین، محافظت از این اندام حیاتی، دارای اهمیتی بیش از حد تصور است.

 

تاثیر ژل رویال روی کبد چرب

 

ژل رویال به عنوان یکی از روش‌های درمان بیماری کبد چرب شناخته می‌شود. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهند که نمی‌توانیم به سادگی از خواص شاه انگبین برای درمان کبد چرب عبور کنیم. و باید به این ماده به عنوان داروی طبیعی کبـد چرب نگاه شود.

درمان قطعی کبد چرب (همه چیز را در مورد کبد چرب یاد بگیرید)

در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که در ژل رویال، قابلیت‌های محافظت کننده‌ای نسبت به کبد وجود دارد. به همین دلیل، می‌توان از شاه انگبین به عنوان یک جلوگیری کننده از افزایش گرید کبد در مبتلایان استفاده کرد. علاوه بر این مطالعات نشان می‌دهند که شاه انگبین به صورت ویژه بر روی درمان کبد چرب نیز فعالیت دارد. اما این اتفاق چگونه پیش می‌آید؟

ژل رویال و درمان کبد چرب

تاثیر ژل رویال روی کبد چرب: ژل رویال، بافت های کبد را از سموم محافظت می کند. شاید برای شما هم جالب باشد که وارد شدن سموم به بدن، واقعا سخت نیست. چنانچه نوشیدن از شیر آب، به تنهایی می‌تواند کبد را در معرض ۲۰۰ عامل سمی مختلف قرار دهد. در مقابل خواص آنتی اکسیدانی ژل‌رویال بر سطح آنزیم‌های آنتی اکسیدانی کبد تاثیر گذاشته و به تقویت و پاکسازی کبد کمک می‌کند. همچنین تاثیرات شاه انگبین بر هورمون استروژن نیز یکی از خواص این ماده بر کبد چرب به شمار می‌رود.

 

کبد چرب و کبد سالم

 

همانطور که می‌دانید مصرف بیش از اندازه استامینوفن نیز آسیب‌هایی جدی به کبد وارد می‌کند. این موضوع طی یافته‌های محققان در خصوص تاثیر ژل رویال برای محافظت از کبد مشخص گردیده است. به این معنا که مصرف فرآورده های رویال‌ژلی می‌تواند اختلال در آنزیم‌های کبدی را برطرف کرده و مشکل کبد چرب به دلیل مصرف استامینوفن را درمان نماید.

گیاهان دارویی دیگری نیز برای درمان کبد چرب به کار برده می‌شوند. مانند عصاره زردچوبه (کورکومین) که در مقاله‌ی دیگری مفصلا به آن پرداخته‌ایم. از طریق لینک زیر این مقاله را مطالعه کنید:

کورکومین و تاثیر شگفت انگیز آن در درمان کبد چرب

تاثیر شاه انگبین در درمان سرطان کبد

در خصوص خواص رویال‌ژلی برای سرطان کبد همانطور که در مقاله مربوط به انواع سرطان‌ها گفته‌ایم، شاه انگبین می‌تواند مفید عمل کند.

این ماده بدلیل آنتی اکسیدان ها، ویتامین های B C D E مواد معدنی و پتاسیمی که دارد و همچنین بدلیل خواص ضد توموری و ضد آماس، ضد آلرژی و آنتی بیوتیکی آن، می‌تواند در پاکسازی و بهبود مشکلات کبدی موثر واقع شود. یا هنگامی که فرد مبتلا به سرطان کبد پیشرفته در مرحله شیمی درمانی قرار دارد، برای کاهش عوارض حتمی شیمی درمانی و داروهای آن تاثیر گذار باشد. عوارضی مانند ایجاد سمیت و تنش های اکسیداتیو کبد، از مصرف بیش از حد داروهای پاراستامول (استامینوفن) و سپس پلاتین رخ می‌دهد. که اثر آنتی اکسیدانی و محافظت کنندگی ژل رویال می تواند در کاهش و جلوگیری از آنها موثر باشد.

2 دیدگاه در “تاثیر شگفت انگیز ژل رویال روی کبد و درمان کبد چرب

  1. حسین گفت:

    ژل رویال برای کبد چرب گرید ۲ به ۱ خوبه؟

    1. Ponikdetoxadmin گفت:

      بله برای انواع کبد چرب مناسبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *