جینسینگ, گیاهان دارویی, مقالات تقویت سیستم ایمنی بدن

خواص جینسینگ برای زنان + عوارض مصرف بیش از حد

خواص جینسینگ برای زنان

گیاه جینسینگ، خواص بسیار زیادی هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان دارد. اما هدف ما در این مقاله، بررسی تخصصی خواص جینسینگ برای زنان، عوارض جینسینگ برای زنان و ارائه راهکارهایی برای استفاده حداکثری از این خواص است. پس تا انتهای این مقاله، با پونیک دارو همراه باشید.

خرید کپسول جینسینگ پونیک دارو، خرید کپسول جینسنگ

زنان در طول زندگی خود با چالش‌ها و فشارهای فراوانی روبرو می‌شوند. از تنش‌های روزمره و استرس‌های شغلی گرفته تا تغییرات هورمونی در دوران عادات ماهانه، بارداری و یائسگی. بسیاری از این زنان برای  افزایش انرژی، بهبود تمرکز، کاهش استرس و ارتقاء روحیه‌ی خود، به دنبال تکنیک‌هایی طبیعی و خوراکی‌هایی غیرشیمیایی می‌گردند.

یکی از این تکنیک‌ها (که امروزه به طور گسترده مورد توجه قرار گرفته است) استفاده از جینسینگ است. جینسینگ، یک گیاه دارویی قدرتمند است که سنت‌های شرقی مانند طب سنتی چین، ژاپن و کره از آن استفاده می‌کنند؛ اما قدمت زیادی در ایران ندارد.

این گیاه دارای خواص بسیار زیادی است که می‌تواند به بهبود سلامت و آرامش زنان کمک کند. به همین دلیل، ما در این مقاله به بررسی جزئیات علمی خواص جینسینگ برای بانوان خواهیم پرداخت. هدف ما ارائه اطلاعات و آگاهی کافی درباره استفاده از جینسینگ به عنوان یک روش طبیعی و قابل اعتماد برای بهبود سلامت و آرامش زنان است.

فواید کپسول جینسینگ برای زنان

خواص جینسینگ برای زنان زیاد است. در زیر، به برخی از خواص کپسول جینسینگ برای زنان اشاره می‌کنیم.

فواید جینسینگ برای زنان

 • افزایش انرژی
 • تعادل هورمونی
 • ضد استرس و آرامش بخش
 • تنظیم قاعدگی و کاهش درد پریود
 • افزایش قدرت تمرکز
 • کاهش ریسک سرطان سینه
 • بهبود علائم یائسگی
 • افزایش میل جنسی زنان
 • تقویت سیستم ایمنی

در ادامه به بررسی جزئی‌تر این خواص برای بانوان خواهیم پرداخت.

تنظیم عادت ماهانه با مصرف جینسینگ

شاید بدون اغراق بتوان اصلی‌ترین و برترین خاصیت جینسینگ برای زنان را تاثیر آن روی هورمون‌های زنانه دانست. جینسینگ با تنظیم کردن عملکرد تخمدان‌ها به زنان کمک می‌کند تا پریود‌های منظمی داشته باشند، قائدگی بدون دردی را تجربه کنند و علائم آزاردهنده‌ی یائسگی را با شدت کمتری تجربه کنند.

خاصیت جینسینگ برای تنظیم عادت ماهیانه زنان از طریق ۲ روش صورت می‌گیرد: تنظیم هورمون‌ها و کاهش التهاب.

تنظیم عادت ماهانه با مصرف جینسینگ

 1. تنظیم هورمون‌ها: اختلالات هورمونی عامل اصلی منظم نبودن سیکل قاعدگی است. با استفاده از جینسینگ می‌توان تعادل هورمونی را بهبود بخشید و تاریخ عادات ماهانه را منظم کرد.
 2. کاهش التهاب: وجود التهاب در بدن زنان نیز یکی از دلایل تنظیم نبودن سیکل عادات ماهیانه است. مصرف جینسینگ می‌تواند به تنظیم دوره‌های قاعدگی شما کمک کند.

خواص جینسینگ برای کاهش درد پریود بانوان

گیاه و کپسول جینسینگ می‌توانند برای کاهش درد پریود در بانوان مفید باشند. خواص ضد التهابی جینسینگ که در بالا نیز به آن اشاره کردیم به کاهش التهاب‌های مرتبط با درد پریود کمک می‌کند. این محصول فعالیت آنزیم‌های ضد التهابی را در بدن افزایش می‌دهد و سبب کاهش سرعت عبور پیام‌های درد از طریق اعصاب می‌شود.

علاوه بر این، آزمایش‌های بالینی انجام شده روی تاثیر مصرف جینسینگ در قائدگی، مصرف این محصول را با کاهش خستگی و بی حالی ناشی از عادت ماهانه مرتبط دانسته‌اند. بسیاری از زنان در دوره پریودی خود با احساس بی‌حالی، ضعف و خستگی مواجه می‌شوند.

خواص جینسینگ برای کاهش درد پریود بانوان

این وضعیت که به دلیل افزایش سطح استرس اکسیداتیو در بدن در این تاریخ، عدم تعادل هورمونی، اسیدهای آمینه و سایر کمبودهای متابولیک، روانی و ایمنی اتفاق می‌افتد، با استفاده از جینسینگ درمان پیدا می‌کند.

اگر دوست داشتید، سری هم به مقاله‌ی خواص جینسینگ برای چاقی بزنید و از خواص این محصول برای چاقی مطلع شوید.

فواید کپسول جینسینگ برای زنان: کاهش علائم یائسگی

اگر شما یا یکی از بستگانتان در دوره پیش از یائسگی به سر می‌برید، احتمالا با نشانه‌های شدید و آزاردهنده یائسگی برای زنان آشنا هستید. بسیاری از زنان در این دوره با علائمی مانند تغییرات خلق و خو، تعریق و گر گرفتگی، بی‌خوابی‌های شبانه، کاهش میل جنسی و… روبرو می‌شوند.

خوشبختانه، داروهای گیاهی زیادی برای رفع چنین مشکلاتی وجود دارد. گیاهانی که شما را از مصرف قرص‌های شیمیایی و پر از عوارض نجات می‌دهد. یکی از این گیاهان، جینسینگ است. استفاده از جینسینگ (با یکی از اشکال گیاه خام، دمنوش یا کپسول عصاره جینسینگ) به کاهش علائم یائسگی در زنان کمک می‌کند.

فواید کپسول جینسینگ برای زنان: کاهش علائم یائسگی

دانشمندان در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ با هدف بررسی اثرات جینسینگ بر علائم یائسگی انجام شد به نتایج جالبی دست پیدا کردند. این مطالعه بر روی ۸۲ زن بین ۴۵ تا ۶۰ سال صورت گرفت. به نیمی از این زنان روزانه ۳ گرم جینسینگ به مدت ۱۲ هفته داده شد و به نیمه دیگر این زنان دارو نما دادند (دارویی که اثر نمی‌کند).

نتیجه این مطالعه نشان می‌دهد که مصرف جینسینگ با افزایش فعالیت آنزیم آنتی اکسیدانی در بدن، منجر به کاهش گر گرفتگی و تنظیم خواب این زنان شده است. جالب‌تر اینکه با وجود تاثیر مستقیم جینسینگ روی تخمک‌ها و رحم، جینسینگ هیچ اثر مستقیمی بر نشانگرهای زیستی یا ضخامت آندومتر نداشت.

تاثیر جینسینگ روی افزایش میل جنسی بانوان

یکی از اصلی‌ترین پایه‌های زندگی زناشویی، داشتن میل جنسی قوی است. بروز هر گونه مشکل در این میل (چه در آقایان و چه در بانوان) به روابط زن و شوهر لطمه وارد می‌کند. خواص جینسینگ برای تقویت قوای جنسی زنان، موضوعی نیست که کسی در خصوص آن مطلع نباشد. اما جینسینگ چگونه به تقویت میل جنسی بانوان کمک می‌کند؟

همانطور که در بالای این مقاله به این موضوع اشاره کردیم، سابقه‌ی استفاده از جینسینگ و خواص آن قدمتی دیرینه در آسیای شرقی دارد. جینسینگ در کتاب معروف پزشکی و داروسازی هندی (KAMASUTRA) به عنوان یکی از بهترین محرک‌های جنسی معرفی شده است. این خاصیت جینسینگ، آنقدر در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است که بسیاری از افراد در دنیای مدرن امروز، این گیاه را با نام “گیاه عاشقانه” می‌شناسند.

تاثیر جینسینگ روی افزایش میل جنسی بانوان

جینسینگ با تحریک تولید اکسید نیتریک و انقباض عروق خونی که سبب افزایش گردش خون و در پی آن افزایش میل و رضایت جنسی در زنان می‌شود، به درمان بی میلی جنسی آن‌ها کمک می‌کند. اما جالب‌تر اینکه مصرف این گیاه بدون تاثیر گذاشتن روی هورمون‌های زنانه اتفاق می‌افتد. لذا مصرف آن نه تنها برای مردان مشکل ساز نیست، بلکه به تقویت میل جنسی آن‌ها نیز کمک می‌کند.

کاهش ریسک سرطان سینه با مصرف جینسینگ

تحقیقات موجود در مورد تاثیر جینسنگ بر سرطان سینه محدود است و نتایج گوناگونی دارد. اما برخی مطالعات آزمایشگاهی بر روی حیوانات نشان داده‌اند که ترکیبات جینسنگ می‌توانند فعالیت ضد سرطانی داشته باشند و رشد سلول‌های سرطانی را مهار کنند. همچنین، برخی مطالعات مشاهده ای بر روی انسان نشان داده‌اند که مصرف جینسنگ ممکن است باعث کاهش علائم و نشانه‌های سرطان سینه شود.

با این حال، برای تایید این ادعاها و بررسی دقیق تاثیر جینسنگ بر سرطان سینه، نیاز به تحقیقات بیشتر در انسان‌ها با روش‌های علمی دقیق مانند آزمایشات بالینی و مطالعات تجدیدنظر سیستماتیک و متا آنالیز وجود دارد.

آیا جینسینگ به افزایش قدرت باروری زنان کمک می‌کند؟

بسیاری از زوج‌ها با مشکلات ناباروری روبرو هستند. این مشکل در ۴۰ درصد از مواقع مربوط به زن، ۴۰ درصد از مواقع مربوط به مرد و در ۲۰ درصد مواقع مربوط به هر دو طرف است. شاید نتوان خاصیت جینسینگ برای باروری را مستقیما و اختصاصا به زنان نسبت داد. اما اشاره کردن به آن در اینجا، خالی از لطف نیست!

جینسینگ برای بارداری زنان

در تحقیقات زیادی، خواص جینسینگ برای باروری مورد توجه قرار گرفته است. اگر چه اغلب این مطالعات روی نقش این گیاه بر باروری مردان و تعداد اسپرم آنان انجام شده است؛ اما به طور کلی، تحقیقات صورت گرفته در مورد فواید جینسینگ برای زنانی که در تلاش برای باردار‌ شدن هستند، بهبود کیفیت تخمک‌ها را پس از مصرف جینسینگ نشان داده است.

کپسول جینسینگ پونیک دارو

شرکت پونیک دارو از مرغوب‌ترین جینسینگ سفید کره‌ای برای تهیه کپسول‌های خود استفاده می‌کند. این گیاه پس از آزمایش وارد فرایند فرمولاسیون و فاز بسته بندی خواهد شد. هدف از تولید کپسول جینسینگ، تسهیل مصرف ریشه جنسینگ به صورت دقیق و محکم است.

همچنین، این روش مصرف راحت‌تری را برای افرادی که نمی‌پسندند طعم و بوی ریشه جنسینگ را در غذاهای خود حس کنند، فراهم می‌کند. پونیک دارو این محصول را در بسته‌بندی ۳۰ و ۶۰ عددی (کپسول ۵۰۰ میلی گرم) عرضه می‌کند.

خرید کپسول جینسینگ پونیک

۳,۱۰۰,۰۰۰ ریال
 • کپسول جینسینگ پونیک دارو
 • درمان مشکلات جنسی
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • مناسب برای مصرف ۳۰ روز
 • برای خرید عمده تماس بگیرید: ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲

عوارض جینسینگ برای زنان

مصرف درست و به اندازه‌ی هر چیزی، از بروز عوارض آن جلوگیری می‌کند. اگر چه مصرف جینسینگ به تنهایی عوارضی برای زنان (و حتی مردان) ایجاد نمی‌کند، اما در ادامه، تعدادی از مواردی که به عنوان عوارض مصرف بیش از حد جینسینگ برای زنان شناخته می‌شوند را نام خواهیم برد.

عوارض جینسینگ برای زنان

 • حالت تهوع
 • سردرد (میگرن)
 • فشارخون بالا
 • مشکلات گوارشی

مصرف جینسینگ در دوران بارداری نیز به زنان توصیه نمی‌شود. چرا که این دوره، بازه‌ای بسیار حساس است و زنان باردار باید مواد غذایی مصرفی خود را با احتیاط بسیار زیادی انتخاب کنند.

جمع بندی نهایی

ما در این محتوای تهیه شده توسط پونیک دارو به بررسی خواص جینسینگ برای زنان پرداختیم. آموختیم که جینسینگ با تنظیم دوره‌های قائدگی، کم کردن درد عادات ماهیانه، کاهش علائم و نشانه‌های یائسگی و تقویت میل جنسی زنان، به داشتن زندگی سالم و بهتر آن‌ها کمک می‌کند.

در صورت نیاز به خرید کپسول جینسینگ پونیک دارو می‌توانید از طریق لینک موجود در بالا اقدام نمایید. همچنین، در صورت نیاز به خرید عمده می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲ با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *