تناسب اندام, جینسینگ, گیاهان دارویی

خواص جینسینگ برای چاقی

چاق شدن با جینسینگ

جینسینگ خواص بسیار زیادی دارد. یکی از این خواص، کمک کردن به افرادی است که قصد افزایش وزن خود را دارند. اما دقیقا خواص جینسینگ برای چاقی چیست؟ این گیاه چگونه به افزایش وزن کمک می‌کند؟ با ما در این مقاله از پونیک دارو همراه باشید تا شما را به پاسخ این سوال برسانیم.

خرید کپسول جینسینگ پونیک دارو، خرید کپسول جینسنگ

داشتن وزنی متعادل و اندامی زیبا، یکی از نیازهای اولیه تمام انسان‌ها است. از همین رو، افراد در میانه‌ی قرن ۲۱، به دنبال راهکارهایی طبیعی و غیرتهاجمی برای رسیدن به این خواسته‌ی خود هستند. برای مثال، بسیاری از این افراد از کورکومین برای لاغری استفاده می‌کنند. برخی دیگر از جینسینگ برای چاقی!

این محصولات، مکمل‌هایی طبیعی و غیرشیمیایی هستند و به شما در رسیدن به وزن ایده آل‌تان کمک می‌کنند. این مقاله، فرصت مناسبی برای پرداختن به خواص گیاه و کپسول جینسینگ برای چاقی است. با ما در ادامه‌ی این مقاله همراه باشید تا توضیحات بیشتری را در این خصوص به شما ارائه دهیم.

آیا جینسینگ باعث چاقی می‌شود؟

جینسینگ مستقیما باعث لاغری و یا چاقی شما نمی‌شود. بلکه با اثر گذاشتن بر ۲ عامل متابولیسم بدن و اشتها، شرایط کاهش و افزایش وزن را برای شما فراهم می‌کند.

این گیاه پرطرفدار، هم قادر به افزایش میزان سوخت و ساز بدن است و هم می‌تواند با بیشتر کردن اشتها، کنترل سطح قند خون و جذب حداکثری مواد غذایی به کاهش وزن شما منجر شود. این به آن معنا است که استفاده از جینسینگ، با توجه به تغذیه و ژننیک هر فرد می‌تواند اثر متفاوتی در بدن او داشته باشد.

اما به طور کلی در برخی مقالات، جینسینگ بیشتر به عنوان یک گیاه چاق کننده معرفی شده است. همچنین، بهتر است بدانید که مصرف جینسینگ به تنهایی اثر چندانی در کاهش یا افزایش وزن ندارد. از این رو تولید کنندگان کپسول‌های دارویی جینسینگ، این گیاه را با مواد معدنی، ویتامین‌ها و سایر گیاهان ترکیب می‌کنند و با افزایش قدرت اثربخشی آن، اثر آن را چند برابر می‌کنند.

جینسینگ چگونه روی افزایش وزن شما تاثیر می‌گذارد؟

جینسینگ یک گیاه قدرتمند در سنت‌های پزشکی سنتی آسیای شرقی مانند چین و ژاپن است. بیشترین دلیل محبوبیت جینسینگ به دلیل تاثیر شگفت‌انگیز آن در افزایش انرژی، مبارزه با پیری و تقویت قوای جنسی است. اما این گیاه خواص دیگری نیز دارد. یکی از این خواص، موثر بودن جینسینگ در افزایش وزن است. در ادامه به اصلی‌ترین عوامل موثر بر چاقی با جینسینگ اشاره خواهیم کرد.

خواص جینسینگ برای چاق شدن و افزایش وزن

جینسینگ اشتها را زیاد می‌کند!

مصرف جینسینگ می‌تواند باعث افزایش اشتها شود. برخی از تحقیقاتی که روی خواص جینسینگ برای چاق شدن انجام شده است نشان داده که جینسینگ می‌تواند تاثیر به سزایی در افزایش وزن داشته باشد.

این کار از طریق افزایش میزان اشتهای افراد صورت می‌گیرد. چرا که جینسینگ منجر به بیشتر گرسنه شدنِ افراد می‌شود. علاوه بر این، جینسینگ می‌تواند بر روی سیستم عصبی تاثیر بگذارد و از طریق تحریک این سیستم، اشتها را افزایش دهد. زیرا خوردن جینسینگ سطح هورمون‌هایی مانند گرلین (که نقش مهمی در تنظیم اشتها و سیگنال‌های غذایی دارند) را بیشتر می‌کند.

جینسینگ عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می‌دهد

جینسینگ می‌تواند به بهبود عملکرد سیستم گوارش کمک کند. برای مثال، کپسول جینسینگ، التهابی که می‌تواند باعث مشکلات گوارشی مانند درد شکم، سوء هاضمه و یبوست شود را کاهش می‌دهد و از همین طریق، عملکرد گوارش را بهبود می‌دهد.

جینسینگ از طریق بهبود و تنظیم عملکرد سیستم گوارشی، ۲ فایده دیگر نیز برای چاق شدن دارد. اول این که جینسینگ به تسهیل حرکت روده کمک می‌کند و از یبوست و سوء هاضمه جلوگیری می‌کند. دوم این که جینسینگ به تنظیم ترشحات معده و جلوگیری از بروز مشکلاتی مانند رفلاکس معده کمک می‌کند.

تاثیر جینسینگ برای چاق شدن

در نتیجه‌ی این چند فایده و در نهایت تقویت سیستم گوارشی، فرایند افزایش وزن و چاق شدن با جینسینگ برای شما ساده تر خواهد شد.

جذب مواد مغذی با کمک جینسینگ آسان خواهد شد

جینسینگ دارای ترکیبات فعالی است که می‌تواند فرآیند هضم و جذب مواد مغذی را بهبود ببخشد. یکی از راه‌هایی که باعث تسهیل جذب مواد مغذی توسط جینسینگ خواهد شد، افزایش فعالیت آنزیم‌های گوارشی است. این گیاه در عملکرد معده و روده‌ها تاثیر می‌گذارد و فرآیند هضم و جذب مواد مغذی را بهبود می‌یخشد.

علاوه بر این، جینسینگ دارای خواص ضد التهابی نیز هست. خواصی که می‌تواند به حفظ سلامت دستگاه گوارش کمک کند. التهاب‌های مزمن در دستگاه گوارش ممکن است باعث مشکلاتی در جذب مواد مغذی شود. لذا خواص ضد التهابی جینسینگ می‌تواند این مشکل را کاهش دهد.

خواص قرص جینسینگ برای چاقی

 • بهبود سطح انرژی
 • کاهش خستگی
 • بهبود اشتها
 • افزایش تمرکز ذهنی
 • تاثیر مثبت بر میزان قند خون

چه مطالعاتی در خصوص تاثیر جینسینگ روی افزایش وزن انجام شده؟

 • عنوان مطالعه: اثرات جینسینگ بر وزن، سوخت و ساز و اشتها در افراد مبتلا به کمبود وزن
 • سال انتشار: ۲۰۱۵
 • مجله انتشار: مجله بین‌المللی علوم غذایی
 • تعداد افراد نمونه گیری: ۳۰ نفر

مصرف جینسینگ برای چاقی

در این مطالعه، ۳۰ نفر از افراد مبتلا به کمبود وزن به دو گروه تقسیم شدند. یک گروه علاوه بر رژیم غذایی روزانه روتین و معمولی خود ۲ گرم جینسینگ و گروه دیگر دارونما مصرف کردند. پس از ۸ هفته، گروهی که جینسینگ مصرف کرده بودند، ۲ کیلوگرم وزن اضافه کردند. در حالی که گروهی که دارونما مصرف کرده بود هیچ تغییری در وزنشان نداشتند.

از دیگر نتایج یافته شده در این تحقیق، تاثیر جینسینگ بر اشتهای افراد در گروه اول بود. گروهی که جینسینگ مصرف کرده بود، اشتهای بیشتری نسبت به گروهی که دارونما مصرف کرده بودند داشتند.

انواع حالت‌های مصرف جینسینگ برای چاقی + بهترین حالت

۳ روش کلی برای مصرف جینسینگ برای چاقی وجود دارد: جینسینگ خام، دمنوش جینسینگ و مکمل غذایی جینسینگ.

← مصرف جینسینگ به شکل خام: شما می‌توانید ریشه جینسینگ را به صورت خام استفاده کنید. برای این کار باید بخشی از ریشه را بخار پز کنید تا قابل جویدن شود و آن را میل کنید.

← استفاده از جینسینگ به صورت دمنوش: مقداری ریشه جینسینگ را در یک قوری بریزید و دم کنید (صرفا دم کنید و آن را نجوشانید) و آن را متناسب با ذائقه خود با عسل یا شکر ترکیب کرده و میل کنید.

← استفاده از مکمل جینسینگ: مکمل‌های طبیعی و کپسول مانندِ جینسینگ را تهیه کنید و همراه با وعده‌های غذایی خود مصرف کنید.

برخی از روش‌های بالا ممکن است برای همه مناسب نباشد. چرا که جینسینگ طعم بسیار خاصی دارد و طعم آن مورد پسند همه نیست. همچنین همانطور که قبلا اشاره شد، مصرف جینسینگ به تنهایی تاثیر زیادی در افزایش وزن ندارد.

به همین دلیل راهکار بهتر استفاده از مکمل جینسینگ است که هم به راحتی قابل استفاده است و هم با مصرف قرص که از ترکیبات مفید و گوناگونی تهیه می‌شود می‌توانید از نتایج فوق العاده آن بهره‌مند شوید.

جینسینگ برای چاقی

چه میزان جینسینگ برای چاق شدن بخوریم؟

مصرف مجاز جینسینگ برای بهره مند شدن از خواص آن برای چاقی، بین ۱ تا ۲ میلی گرم در روز است. یعنی مصرف روزانه ۲ عدد کپسول جینسینگ پونیک دارو. شما می‌توانید این مکمل طبیعی را از طریق لینک زیر تهیه کنید.

خرید کپسول جینسینگ پونیک

۳,۱۰۰,۰۰۰ ریال
 • کپسول جینسینگ پونیک دارو
 • درمان مشکلات جنسی
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • مناسب برای مصرف ۳۰ روز
 • برای خرید عمده تماس بگیرید: ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲

شما می‌توانید کپسول جینسینگ پونیک دارو را از طریق لینک بالا تهیه کنید و یا برای خرید عمده این محصول با شماره تلفن ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲ تماس حاصل نمایید.

بهترین زمان مصرف قرص جینسینگ برای چاقی

میزان و زمان مصرف جینسینگ ممکن است بسته به نوع محصول و دستورالعمل تولیدکننده متفاوت باشد. بنابراین، بهتر است همیشه دستورالعمل موجود بر روی بسته‌بندی را مطالعه کنید و مکمل را طبق آن مصرف کنید.

اگر قصد دارید تا از مکمل جینسینگ پونیک دارو برای چاقی استفاده کنید، بهتر است این مکمل را بعد از وعده غذایی صبح و شام مصرف کنید تا نتایج بهتری از آن بگیرید.

جنسینگ برای چاقی | گیاه جینسینگ برای چاقی

چه کسانی مجاز به مصرف جینسینگ برای چاقی نیستند؟

مصرف جینسینگ برای بیشتر گروه از افراد بدون عوارض و ایمن است. تنها گروهی که دارای منع استفاده هستند افراد زیر هستند:

 • کودکان: مصرف جینسینگ برای کودکان زیر ۱۰ سال توصیه نمی‌شود.
 • مادران باردار و شیرده: در دوران بارداری بهتر است از این قرص استفاده نکنید چون ممکن است برخی ترکیبات آن برای جنین یا نوزادان مضر باشد.
 • افرادی که دچار مشکلات قلبی عروقی هستند: مصرف جینسینگ می‌تواند بر فشارخون و عملکرد قلب تاثیر بگذارد. بهتر است افراد با مشکلات قلبی (بیماری های قلبی،سکته قلبی و…) از مصرف این قرص خودداری کنند یا پیش از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.
 • افرادی که دچار مشکلات انعقاد خون هستند: جینسینگ ممکن است با تاثیر بر پلاکت‌ها باعث لختگی خون شود. بنابراین افرادی که دچار بیماری‌های انعقادی خون هستند نباید از این دارو استفاده کنند. همچنین مصرف جینسینگ می‌تواند بر قائدگی بانوان نیز تاثیر بگذارد.

۵ نکته اساسی در خصوص مصرف جینسینگ با هدف چاقی

در صورتی که قصد دارید تا از گیاه جینسینگ برای افزایش وزن استفاده کنید، به این چند نکته مهم و اساسی توجه کنید:

 • هیچ گیاه دارویی و مکملی به تنهایی منجر به افزایش وزن شما نمی‌شود. در کنار مصرف گیاه یا مکمل آن، رژیم غذایی خود را نیز رعایت کنید.
 • به جای ریشه جینسینگ از مکمل‌های پودری جینسینگ استفاده کنید.
 • کپسول جینسینگ را به همراه یک نوشیدنی چاق کننده (مانند آبمیوه) مصرف کنید.
 • از مصرف مشروبات الکی همراه با جینسینگ خودداری کنید.
 • مصرف جینسینگ باعث بی‌خوابی می‌شود. کسانی که با مشکل بی‌خوابی رو به رو هستند نباید از این گیاه استفاده کنند.

ایا قرص جینسینگ باعث چاقی میشود | ریشه جینسینگ برای چاقی

جمع بندی نهایی

ما در این مقاله پونیک دارو به بررسی خواص جینسینگ برای چاقی پرداختیم. آموختیم که این مکمل طبیعی، علاوه بر خواص بسیار زیادی که برای تقویت سیستم ایمنی بدن و درمان مشکلات جنسی دارد، به افزایش اشتها، بهبود عملکرد سیستم گوارش و چاق شدن نیز کمک می‌کند.

سوالات متداول در خصوص خواص جینسینگ برای چاقی

آیا جینسینگ باعث چاقی صورت می‌شود؟

√ هیچ مکملی قادر به اثربخشی (چه کاهش و چه افزایش وزن) روی یک بخش خاص از بدن نیست. تبلیغات چاقی قسمت خاصی از بدن با استفاده از یک محصول دارویی و مکمل، تماما بابت فروش بیشتر محصول صورت می‌گیرد.

پودر جینسینگ در چند روز اثربخشی خود را نشان خواهد داد؟

شما باید به مدت حداقل ۲ ماه از این محصول استفاده کنید تا اثربخشی آن قابل مشاهده باشد.

آیا جینسینگ واقعا چاق کننده است؟

جینسینگ به تنهایی منجر به چاقی شما نخواهد شد. بلکه این مکمل با کمک به افزایش اشتها و بهبود عملکرد سیستم گوارشی شما، به افزایش وزنتان کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *