ژل رویال

خواص ژل رویال | از شاه انگبین چه میدانید؟

خواص درمانی ژل رویال
زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

ژل رویال عسل معروف به نام‌های ژل سلطنتی، شاه انگبین یا ژل ملکه زنبور عسل است. در برخی از زبان‌ها، آن را شیر زنبور عسل نیز می‌نامند. ژل رویال یک ماده شیری رنگ است. این ژل، فقط غذای ملکه زنبورها یا زنبور سلطنتی است. به همین دلیل، به عنوان معجزه ژل رویال و یک ماده بسیار قوی، کمیاب و با قیمت بالا شناخته شده است. ژل سلطنتی عسل یک ماده بسیار پر انرژی است. طبع گرم و خواص درمانی و فواید زیادی دارد که برای برطرف کردن بسیاری از بیماری‌ها در طب ایرانی سنتی استفاده می‌گردد. این محصول در شکل های خام، پودر و به صورت کپسول ژل رویال به فروش می‌رسد.

معجزه ژل رویال شامل برطرف کردن انواع ناراحتی‌های جسمانی از طریق تقویت غذایی است و بیشتر، نوعی دارو محسوب می‌شود. در این مقاله که توسط پونیک دارو تهیه شده است، شما را با برترین خواص این محصول آشنا خواهیم کرد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

ژل رویال اصل، درمان سرطان با ژل رویال

ژل رویال چگونه تولید می‌شود؟

ژل رویال عملا نه ماده‌ای خالص گیاهی و نه خالص حیوانی است. درست است که این ژل از بدن زنبور عسل ترشح می‌شود. اما از آن‌جایی که منشاء تولید این ژل گرده گل، شهد و عسلی است که زنبور از آن تغذیه می‌کند، نمی‌توان آن را حیوانی نامید!

این ژل از ناحیه‌ی فوقانی سر زنبور (هیپوفارنژیال) به‌دست می‌آید و پرورش و رشد زنبور ملکه کمک می‌کند. زمانی که لارو زنبورها تولید می‌شود، زنبورهای کارگر به آنها ژل ملکه می‌دهند تا تقویت شوند و در روزهای ابتدایی زندگیشان، جان سالم به‌ در ببرند. بعد از ۴ تا ۵ روز، لاروها استفاده از این ژل را برای زنبورهای عادی متوقف می‌کنند. بخش بیشتری از این ژل، برای لاروهایی که احتمال دارد تبدیل به ملکه شوند حفظ خواهد شد. این لاروها در کندو با ژل رویال احاطه می‌شوند تا ریخت‌شناسی این زنبورها برای بدل شدن به ملکه توسعه پیدا کند.

تولید رویال ژل در کندو، معجزه ژل رویال

جالب است بدانید که هر زنبور تنها در مدت محدودی قادر به تولید شاه انگبین است و پس از چند روز این غده (هیپوفارنژیال) کارایی خود را از دست می دهد. این موضوع یکی از دلایل کمیاب ژل‌رویال را توجیه می‌کند.

ژل رویال چگونه جمع آوری می‌شود؟

دو روش طبیعی و مصنوعی برای جمع آوری ژل ملکه وجود دارد.

در روش طبیعی، جمع آوری ژل رویال در فصل بهار انجام میشود. زیرا تعداد زیادی زنبور کارگر و جوان در کلنی­‌ها هستند. این زنبورها که به هر دلیلی ملکه خود را از دست داده­‌اند، اقدام به تولید شاخون­‌های با مقادیر زیاد ژل سلطنتی می­‌کنند. در این شرایط، زنبورداران می‌­توانند با استفاده از ابزارهای مناسب، پس از خراش دادن شاخون‌­ها، ژل سلطنتی را جمع کنند. روش مصنوعی هم به این صورت است که می‌توان با پرورش چندین ملکه، اقدام به تولید ژل رویال کرد. در این روش، لاروهای یک روزه به کندوهای زنبور عسل پرستار انتقال پیدا می­کنند و از روز سوم به بعد، زنبورداران می­توانند رویال ژلی را جمع‌­آوری کنند.

ترکیبات فیزیکی ژل سلطنتی

ژل سلطنتی ویژگی‌های فیزیکی خاصی دارد. به همین علت، تشخیص ژل سلطنتی واقعی کار سختی نیست. این ژل به طور کلی زرد کمرنگ و حدودا شیری است. حالت ژلاتینی دارد و بسیار ترش مزه است. یکی از دلایل کم طرفدار بودن رویال ژلی اصل، مزه‌ی بسیار ترش آن است. البته که بوی تند و تیز این ژل پر خاصیت هم در این موضوع بی تاثیر نیست.

شاه انگبین اصل در کندو شکل جامد دارد. اما بلافاصله بعد از خروج از کندو به حالت مایع تبدیل می‌شود. همچنین، این ماده‌ی ارزشمند در دمای بالای صفر قادر به حفظ ویژگی‌های خود نیست و به مرور زمان فاسد می شود؛ یا در بهترین حالت، خواص خود را از دست می دهد. به همین دلیل، حتما باید در دمای زیر صفر از آن نگهداری شود. تنها راه نگهداری ژل رویال در شرایط محیطی عادی، ترکیب آن با تنها ماده‌ی فاسد نشدنی دنیا یعنی عسل است! این ترکیب، به رویال ژل اجازه‌ی باقی ماندن در شرایط فیزیکی مختلف را خواهد داد.

جمع آوری شاه انگبین از کندو

ترکیبات موجود در ژل ملکه هم شامل آب ۵۰% ،پروتئین ۱۸%، کربوهیدرات ۱۵%، لیپیدها ۳-۶% و نمک های معدنی ۱٫۵% است. این ماده حاوی ویتامین‌های گروه B نیز هست. همچنین حاوی مقداری پلی فنول و سرشار از آنتی اکسیدان است. تحقیقات انجام شده نشان میدهد فواید سلامتی رویال ژلی ناشی از پروتئین‌ها و اسیدهای چرب منحصر به فرد آن است.

شکل‌های مختلف ژل رویال

با توجه به شرایط خاص نگهداری ژل سلطنتی، این ماده در چند حالت مختلف قابل دسترس است. در ادامه این مطلب، شما را با اشکال مختلف این محصول آشنا خواهیم کرد.

انواع ژل رویال، شکل های مختلف شاه انگبین

ژل رویال مایع

این شکل از شاه انگبین، همان ژل رویال خامی است که از کندو خارج می‌شود. نوع خام این ماده باید در دمای زیر ۰ قرار داده شود تا خواص آن حفظ شود. این نوع از ژل به دلیل دشوار بودن نوع نگهداری آن، تنها در محل قرارگیری کندوها و یا در یخچال فروشگاه‌های عسل به فروش می‌رسد. نوع خام این محصول اگر چه قابلیت مصرف خوراکی دارد، اما به دلیل مزه‌ی ترش و بوی تند آن، طرفدار زیادی ندارد.

ژل ملکه یخ زده

اولین راهکار برای جلوگیری از فاسد شدن ژل رویال خام، به انجماد رساندن آن است. ژل ملکه در دمای حدودا منفی ۱۸ درجه سانتی گراد به انجماد می‌رسد. به همین علت، فروشندگان این ماده را در فریزرهای مخصوص نگهداری کنند. در این شرایط، خطر فاسد شدن یا از دست رفتن خواص آن، کمتر می‌شود.

پودر ژل سلطنتی

یکی از روش‌های خوب برای استفاده از ژل رویال، تبدیل این ماده به پودر است. البته تولید پودر ژل رویال نیاز به تکنولوژی پیشرفته‌ای دارد که خواص این ماده از بین نرود. برای تهیه نوع پودری این محصول، ژل‌رویال در دستگاهی خاص به دمای منفی ۷۵ درجه سانتی گراد رسانیده، آب از ژل جدا شده و ماده موثر باقی می‌ماند. به همین علت هیچ گونه تغییری در خواص آن ایجاد نمی‌شود و تنها آب از آن خارج می‌گردد.

ژل رویال پونیک داروکپسول ژل رویال

یکی دیگر از بهترین روش‌های خرید و مصرف ژل رویال، تهیه نوع کپسول آن است. کپسول ژل رویال در دو روش عرضه می‌شود. در روش اول از پودر ژل رویال استفاده شده و آن را به صورت تنها یا در ترکیب با دیگر مواد، عرضه می‌نمایند. با توجه به اینکه در تولید این نوع ژل ملکه خوراکی، پودر ژل رویال به کار می رود، مشکلاتی از قبلی نگهداری و از بین رفتن خواص وجود ندارد. در نتیجه به راحتی می‌توان از کپسول ژل رویال در دمای محیط نگهداری کرد.

روش دوم (که بیشتر در کشورهای اروپایی رواج دارد) تولید کپسول ژل رویال با نوع مایع این محصول است. متاسفانه برای تولید این نوع کپسول‌ها از مواد نگهدارنده استفاده می‌شود. به همین دلیل، بسیاری از خواص اصلی ژل رویال در ترکیب این ماده با مواد نگهدارنده از بین رفته و به نحوی بی فایده می‌شود. خصوصا در مواردی که نیاز به مصرف ژل رویال برای درمان ناباروری دارید.

شرکت پونیک دارو با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های تولید پودر ژل رویال، اقدام به تولید کپسول ژل رویال در دوزهای ۴۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ کرده است. شما می‌توانید کپسول ژل رویال پونیک دارو را تهیه کرده و از خواص آن بهره‌مند شوید.شاه انگبین چه خاصیت‌هایی دارد؟

پرداختن به تمام خواص این ماده‌ی شگفت انگیز کار دشواری است. ژل رویال سرشار از انواع ویتامین، پروتئین، اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان است. همین ترکیبات باعث شده تا شاه انگبین، هم به عنوان یک ماده دارویی ارگانیک و هم به عنوان یک مکمل غذایی مورد توجه همگان قرار گیرد. در ادامه به برخی از خواص درمانی مهم ژل رویال که در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد، اشاره خواهیم کرد.

معجزه درمان ناباروری با ژل رویال

درمان ناباروری با ژل رویال، درمان نازایی، تقویت تخمک و اسپرم، معجزه ژل رویال

مطمئن هستیم که شما هم مطالب بسیاری در مورد درمان ناباروری با ژل رویال خوانده‌اید. بسیاری از متخصصان معتقدند که ژلِ رویال برای درمان ناباروری مفید است و می‌تواند به نازایی زنان و ناباروری مردان کمک کند. به نوعی که می‌توان شناخته شده ترین خاصیت ژل ملکه را، تاثیر آن در درمان ناباروری نامید. این ماده‌ی ارزشمند، به دلیل دارا بودم خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی فراوان، از آسیب به سلول‌های سیستم تولید مثل جلوگیری می‌کند.

فیتواستروژن‌های موجود در رویال ژلی باعث تقویت باروری می‌شوند. همچنین، پروتئین‌ها، آمینو اسیدها، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در آن، تخمک‌های انباشته شده در تخمدان‌ها را در شرایطی بهتر و بارور نگه می‌دارند تا باعث بهبود فعالیت‌های رحم، تخمک گذاری به موقع و آزاد سازی تخمک در هر ماه شود. ژل رویال، نه تنها یک ماده غذایی فوق العاده برای زنان است، بلکه باعث بهبود یکپارچگی، تحرک، زنده ماندن، بلوغ و تعداد اسپرم در مردان نیز می‌شود.

تیم پونیک دارو هر روز شاهد اخبار خوشحال کننده بارداری مادران آینده‌ی این سرزمین با کمک مصرف کپسول‌های ژل رویال است. برای مشاهده رضایتمندی مصرف کننده ژل رویال پونیک، به اینستاگرام پونیک دارو مراجعه کنید.

 

ژل رویال در شیردهی

مصرف شاه انگبین در دوران بارداری توسط متخصصین طب سنتی بسیار توصیه شده است. اما آیا مصرف این محصول زنبور عسل در دوران شیردهی هم مجاز است؟

طبق گزارش وبسایت خبری عسلنا، مصرف ژل رویال در شیردهی و بارداری، خطرناک است. در دوران بارداری ممکن است مصرف ژل رویال حتی باعث سقط جنین شود. در ایام شیردهی نیز ممکن است مصرف ژل رویال توسط مادر، هم برای خود او و هم برای نوزادی که از شیر مادر تغذیه می کند، مضر باشد. استفاده از ژل رویال در دوران شیردهی تنها پس از مشورت با پزشک مجاز خواهد بود.

بهبود عوارض ناشی از سرطان، و حتی درمان آن

درمان سرطان یکی از آرزوهای دست نیافته انسان (حداقل به صورت قطعی و کامل) است. با این حال، روش‌های مکملی برای درمان این بیماری‌ وجود دارد که ژل رویال یکی از آن‌ها است. از این ژل به صورت ویژه برای درمان سرطان‌های زنانه مثل درمان سرطان رحم یا درمان سرطان سینه استفاده می‌شود. هر چند که نتایج دست یافته شده در این خصوص قطعی نیست؛ اما تحقیقات کنونی نیز برای اضافه کردن ژله رویال در کنار دیگر روش های درمانی کافی است.

بهبود عوارض سرطان با ژل رویال، شاه انگبین و درمان سرطان

بهبود عوارض ناشی از سرطان، یکی از بزرگترین معجزه ژل رویال است. مصرف روزانه ژل رویال می‌تواند عوارض شیمی درمانی را کاهش دهد. و از اثرات مخرب داروهای شیمی درمانی بر قسمت‌های مختلف بدن بکاهد. علاوه بر این مصرف این ژل می‌تواند در کاهش عوارضی همچون خستگی، ضعف و بی حالی و افزایش قوای بدنی بسیار موثر باشد.

تنظیم فشار خون

فشار خون بالا، یکی از عوامل بیماری‌های قلبی و عروقی است. مصرف ژل ملکه هم به تنظیم کلسترول خون کمک می‌کند و هم می‌تواند از بروز انواع سکته‌های قلبی و مغزی جلوگیری به عمل آورد. البته توجه داشته باشید که ژل ملکه باعث رقیق شدن خون می شود. پس در نتیجه، اگر از داروهای رقیق کننده استفاده می‌کنید به هیچ وجه نباید از این ماده استفاده نمایید. استفاده همزمان داروهای رقیق کننده خون برای تنظیم فشار خون به همراه رویال ژلی، ممکن است خطرات جانی به همراه داشته باشد. در چنین شرایطی، باید ژل‌رویال را با مشورت پزشک به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

معجزه ژل رویال: بهبود کم خونی

کم خونی یکی از بیماری‌های رایج امروز در بین مردان و زنان است. در کم خونی تعداد یا اندازه گلوبول‌های قرمز موجود در خون کاهش میابد. تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن بین خون و سلول‌ها دچار اختلال می‌شود. ژل‌رویال، می‌تواند در بهبود بیماری کم خونی موثر واقع شود. یکی از دلایل تاثیر این محصول بر کم خونی، وجود ویتامین ب۱۲ درون آن است. ویتامین B12 زمانی که در کنار دیگر ویتامین‌ها و مواد معدنی مثل آهن درون این ماده قرار می‌گیرد، توان عملیاتی برای درمان کم خونی را افزایش می‌دهد.

درمان کم خونی

در یک مطالعه بیش از شش ماه، ۳۱ داوطلب که روزانه مکمل ژله رویال (۳ گرم) مصرف می کردند، تعداد گلبول های قرمز خون بالاتری پیدا کردند. این آزمایش که به صورت کاملا علمی انجام شد، در مقایسه با دیگر روش های درمانی، اثرات فوق العاده ای را نشان داد. نتایج این آزمایش واحد باید در مطالعات بیشتر در مورد جمعیت بزرگتر تأیید شود.

 

 

لاغری با ژل رویال

داشتن اندامی متناسب این روزها به یک خواسته عمومی تبدیل شده است. لاغر شدن برای افراد دارای اضافه وزن نه تنها از نظر زیبایی بلکه برای سلامتی آن‌ها نیز اهمیت فراوانی دارد. همین موضوع باعث شده تا افراد همه روزه و بیشتر از قبل خواهان درمان چاقی باشند. با لاغر شدن احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف قلبی عروقی کاهش پیدا می‌کند. همچنین درمان بسیاری از بیماری‌ها مانند کبد چرب، دیابت، فشار خون و … نیز در گرو داشتن اندام متناسب و بدون چربی است. همین موضوع اهمیت فراوان لاغری را برای ما واضح‌تر می‌کند.

 

لاغری با ژل رویال

 

یکی از مواردی که به کاهش وزن افراد چاق و مبتلا به اضافه وزن مؤثر است استفاده از خوراکی‌هایی است که به افزایش سوخت و ساز و بالا بردن سطح متابولیسم بدن کمک می‌کند. ژل رویال یکی از این مواد طبیعی برای کمک به لاغر شدن افراد است. بر اساس تحقیقات انجام شده، ژل رویال یا شاه انگبین می‌تواند سطح متابولیسم بدن را تا حد زیادی بالا ببرد. نتایج به دست آمده از این تحقیقات علمی نشان می‌دهد که این ماده میزان گرما و حرارت سلول‌های بدن را بالا برده و سبب افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود. در نتیجه با افزایش سطح متابولیسم بدن، سلول‌های بدن شروع به دفع چربی و چربی سوزی کرده و لاغری اتفاق می‌افتد.

 

سلامتی پوست با مصرف شاه انگبین

یکی دیگر از خواص ژل رویال برای پوست، تاثیر بی نظیر آن روی جوش صورت، آکنه و انواع زخم‌های پوستی است. ژل رویال در کنار خواص ضدالتهابی ویژه دارای خواص ضدباکتریایی نیز هست که در درمان و بهبود آکنه و زخم بسیار موثر است. دلیل این موضوع، وجود مواد مغذی و آنتی بیوتیک‌های طبیعی آن است. ژل رویال دارای خاصیت مرطوب کنندگی می باشد، از کمبود پوست در برابر کم آبی بدن محافظت می کند و التهاب را کاهش می دهد. اسیدهای آمینه جزئی از کلاژن است که پوست را محکم نگه می دارد.

 

ژل رویال برای پوست صورت

 

خاصیت کلاژن سازی ژل رویال در سال‌های اخیر مورد توجه محققان زیادی قرار گرفته است. در صورتی که قصد دارید از ژل رویال با هدف داشتن پوستی شفاف و روشن استفاده کنید، باید به فرایند بهبود خود زمان اختصاص بدهید. روش درمان بیماری‌های پوستی شما (چه ماسک ژل رویال باشد، چه صابون ژل رویال و چه مصرف خوراکی) باید شام نظم و استمرار در مصرف باشد. دقت کنید که اگر دوره استفاده از ژل رویال کوتاه باشد، هیچ سودی برای شفافیت پوست ندارد.

 

 


نتیجه گیری

معرفی تمام خواص رویال ژل کار ساده‌ای نیست. بی دلیل نیست که این محصول به معجزه ژل رویال معروف شده است. اما تلاش ما بر این بود که شما را با تعدادی از برجسته ترین خواص بی نظیر این محصول (نظیر درمان ناباروری و بهبود عوارض سرطان) آشنا کنیم. در روزهای آینده، سایر خاصیت‌های این محصول شگفت انگیز را به این مقاله اضافه خواهیم کرد. امیدواریم که از این مطلب، استفاده کرده باشید. در صورتی که سوالی در مورد خرید کپسول ژل رویال پونیک دارو داشتید، در بخش نظرات برای ما کامنت بگذارید تا در اولین فرصت به شما پاسخ بدهیم.

7 دیدگاه در “خواص ژل رویال | از شاه انگبین چه میدانید؟

 1. محمدحسین خلوصی بدر گفت:

  سلام من دکتر برای م کردن عوارض شیمی درمانیم کپسول شما رو برام نوشته ولی داروخونه نداشتش چجوری انلاین بخرم

  1. Ponikdetoxadmin گفت:

   سلام. محصول رو به سبد خرید اضافه کنید و آنلاین پرداخت کنید. اگه سختتونه، تماس بگیرید تا بدون نیاز به این مراحل محصول رو براتون بفرستیم

 2. soheila گفت:

  خیلی ترش و بد مزه س

  1. Ponikdetoxadmin گفت:

   بله ولی شربت ترکیب شده ش با عسل خیلی مزه بهتری داره. از طرفی باید مزه ی بدش رو بخاطر خواص بی نهایتش تحمل کنیم

 3. سارا گفت:

  من از ژل رویال شرکت پونیک دارو همیشه استفاده میکنم و تاثیرش کاملا محسوسه. برای مثال بعد از آشنایی و مصرف ژل رویال پونیک به هیچ عنوان دیگه سرما نخوردم. تاثیرش روی تقویت سیستم ایمنی اثبات شدست

  1. Ponikdetoxadmin گفت:

   سلام. خدا رو شکر که راضی بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *