ژل رویال, ناباروی

ژل رویال و آی وی اف: بررسی تاثیرات و اثربخشی

ژل رویال و آی وی اف

ژل رویال و آی وی اف: ژل رویال زنبور عسل یکی از معجزه آساترین ماده‌های طبیعی موجود در سراسر دنیاست. این محصول شگفت انگیز سالهاست که نظر محققان و متخصصان بسیاری را به خود جلب کرده است. یکی از آزمایشات اثبات شده روی ژل رویال، تاثیر آن روی احتمال باروری است. اما سوال اینجاست که آیا مصرف ژل رویال روی میزان اثربخشی عمل آی‌وی‌اف هم موثر است یا خیر؟ به عبارتی، در صورت استفاده از ژل رویال قبل و بعد از عمل آی‌وی‌اف، احتمال بارداری افزایش پیدا می‌کند؟ ما در مجله پونیک دارو قصد داریم تا شما را با آخرین نتایج آزمایشات انجام شده روی این موضوع آشنا کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ناباروری چیست؟

ناباروری یکی از مشکلات فراگیر شده‌ای است که بسیاری از زوج‌های جوان را با خود درگیر کرده است. این کلمه در اصل به معنای داشتن یک سال رابطه منظم جنسی و محافظت نشده و عدم توانایی یکی از زوجین در باروری است. این مشکل می‌تواند به دلیل عوامل متعددی از جمله اختلالات هورمونی، عامل‌های روانی، عفونت‌های تناسلی، عوامل محیطی و یا عوامل ارثی باشد.  ۱۰ الی ۱۵ درصد از زوج‌ها از مشکل ناباروری رنج می‌برند. این امر، مشکل ناباروری را به یکی از بیماری‌های شایع در افراد بین ۲۰ تا ۴۵ سال تبدیل کرده است.

بنا بر تعریف ارائه شده، اگر کمتر از یک سال از تلاش شما برای بارداری می‌گذرد نباید تصور کنید که نابارور هستید. در این موارد توصیه اکثر پزشکان این است که تلاش خودتان را برای باروری تا مدت زمان یک‌ سال ادامه دهید و در صورت عدم نتیجه، به یک متخصص نازایی خوب مراجعه کنید تا برای درمان ناباروری به روش مناسب اقدام صورت گیرد. ناباروری می‌تواند به دلیل وجود مشکل در زن، مرد، هر دو و یا حتی دلایل ناشناخته باشد. اما به طور کلی، اصلی ترین دلایل ناباروی در ۷ عامل زیر مشخص شده است.

دلایل اصلی ناباروری

نشانه‌های ناباروری

نشانه‌های ناباروری در زنان و مردان ممکن است متفاوت باشد. در ادامه، شما را با تعدادی از نشانه های ناباروری در زنان و مردان آشنا خواهم کرد.

نشانه‌های ناباروری در زنان

 1. کمبود تخمک: کمبود تخمک به معنی عدم تولید تخمک توسط تخمدان‌هاست که می‌تواند باعث ناباروری شود. نشانه‌های کمبود تخمک شامل عدم یا نامنظم بودن پریود، عدم تحریک تخمدان، کاهش جمعیت تخمدان و عدم تولید تخمک است.
 2. نارسایی تخمدان: نارسایی تخمدان یک بیماری خود ایمنی است که می‌تواند باعث عدم توانایی زن در تولید تخمک و ناباروری شود. در این بیماری، سیستم ایمنی بدن به بافت‌های تخمدان آسیب میزند و باعث کاهش جمعیت تخمدان‌ها می‌شود. این بیماری ممکن است باعث کاهش تعداد تخمدان‌ها، کاهش کیفیت تخمدان‌ها و کاهش هورمون‌های تنظیم تخمدانی شود.
 3. بروز عفونت‌های تناسلی: بروز عفونت‌های تناسلی مانند کلامیدیا، گونوره (سوزاک) و سیفیلیس می‌تواند باعث ناباروری شود. نشانه‌های بروز عفونت‌های تناسلی شامل درد و سوزش در مجرای ادرار، خارش و سوزش در منطقه تناسلی و علائم دیگری مانند ترشحات غیرطبیعی است.

نشانه‌های ناباروری در مردان

 1. کاهش تعداد و کیفیت اسپرم: کاهش تعداد و کیفیت اسپرم می‌تواند باعث ناتوانی در باروری شود. نشانه‌های کاهش تعداد و کیفیت اسپرم شامل کاهش حجم منی و کاهش شدید تعداد اسپرم‌ها است.
 2. بروز عفونت‌های تناسلی: بروز عفونت‌های تناسلی مانند کلامیدیا، گونوره (سوزاک) و سیفیلیس می‌تواند باعث ناباروری شود. نشانه‌های بروز عفونت‌های تناسلی شامل درد و سوزش در مجرای ادرار، خارش و سوزش در منطقه تناسلی و علائم دیگری مانند ترشحات غیرطبیعی است.

تاثیر ژل رویال روی آی وی اف، ژل رویال و آی وی اف

درمان ناباروی

درمان ناباروری بستگی به علت آن دارد و در صورت تشخیص علت ناباروری، روش‌های درمانی مختلفی وجود دارد که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. درمان مشکلات سلولی: در برخی موارد، مشکلات در سلول‌های تخمدان و اسپرم ممکن است موجب ناتوانی در باروری شوند. برای درمان این مشکلات می‌توان از روش‌هایی مانند تزریق هورمون‌، داروهای باروری، جراحی و یا درمان‌های مکمل و جایگزین استفاده کرد.
 2. درمان مشکلات هورمونی: اختلالات هورمونی می‌تواند باعث ناتوانی در باروری شود. برای درمان این مشکلات، پزشک معالج می‌تواند از داروها و یا جراحی استفاده کند.
 3. درمان عفونت‌های تناسلی: عفونت‌های تناسلی مانند کلامیدیا، گونوره و سیفیلیس می‌توانند باعث ناتوانی در باروری شوند. برای درمان این مشکلات، پزشک معالج می‌تواند از داروها استفاده کند.
 4. درمان با فناوری‌های نوین: فناوری‌های نوینی مانند تلقیح مصنوعی (IVF)، آی‌آی‌آی، انتقال اسپرم مستقیم (ICSI) و سایر روش‌های جایگزین می‌توانند به درمان ناباروری کمک کنند.
 5. تغییرات در سبک زندگی: تغییر در سبک زندگی مانند کاهش مصرف الکل، تغییر در شیوه زندگی، تغییر در رژیم غذایی و ورزش منظم می‌تواند به کاهش علائم مرتبط با ناباروری مانند اختلالات هورمونی کمک کند.

ما قصد داریم تا در ادامه به بررسی تاثیر ژل رویال روی آی‌وی‌اف بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

آی‌وی‌اف چیست؟

آی وی اف مخفف In Vitro Fertilization به معنی “بارور ساختن تخمک در آزمایشگاه” است. بارداری به روش IVF به زوجینی که با مشکلات باروری مواجه هستند، کمک می‌کند تا بتوانند فرزند داشته باشند. در این روش، تخمک زن از استخراج و با اسپرم مرد در لوله آزمایشگاهی لقاح می‌شود. سپس، جنین‌های تشکیلی به داخل رحم زن منتقل می‌شوند.

آی‌وی‌اف یک روش موثر برای درمان بیماری‌هایی است که باعث ناتوانی زوجین در باروری شده‌اند. از جمله کمبود تخمک، بسته بودن لوله‌های رحم، اسپرم خراب، سن بالا و بیماری‌های مزمنی مانند دیابت و بیماری‌های قلبی.

آی وی اف چیست

مراحل آی وی اف

مراحل بارور سازی تخمک در آزمایشگاه و یا آی‌وی‌اف عبارتند از:

 1. استفاده از داروهای تنظیم تخمدان: در این مرحله، به زن به داروهای تنظیم تخمدان داده می‌شود تا بیشترین تعداد تخمک‌های قابل استفاده را تولید کند.
 2. استخراج تخمک: پس از تزریق هورمون‌های تنظیم تخمدان، تخمک‌های رشد کرده در اندازه ایده‌آل استخراج می‌شوند.
 3. جمع آوری اسپرم: در این مرحله اسپرم مرد جمع آوری می‌شود.
 4. جنین گذاری: در این مرحله، تخمک‌های استخراج شده با اسپرم مرد در یک محیط آزمایشگاهی با هم ترکیب می‌شوند و به جنین تبدیل می‌شوند.
 5. رشد جنین: جنین‌های تشکیل شده در محیط آزمایشگاهی به مدت چند روز رشد می‌کنند.
 6. انتقال جنین: در این مرحله، جنین‌های رشد کرده به داخل رحم زن منتقل می‌شوند.
 7. تست بارداری: پس از انتقال جنین، پزشک بارداری را از طریق آزمایش خون یا تست ادرار بررسی می‌کند.

مراقبت‌های پس از آی‌وی‌اف شامل محدود کردن فعالیت جنسی، استفاده از داروهای پشتیبانی برای حفظ بارداری، و مراقبت در خانه و درمان در صورتی که بارداری بروز نکرد، می‌شود. به هر حال، باید توجه داشت که نتایج درمان با آی‌وی‌اف به دلیل عوامل متعددی مانند سن زوجین، کیفیت تخمک و اسپرم و دیگر عوامل، متفاوت است.

ژل رویال ، تاثیر ژل رویال روی باروری

ژل رویال و آی وی اف: آیا مصرف ژل رویال روی موفقیت آمیز بودن آی‌وی‌اف تاثیر دارد؟

ژل رویال و آی وی اف: ژل رویال دارای قدرت بیولوژیکی کمیاب به همراه اثرات قوی بر سیستم‌های غدد درون‌ریز، هورمونی و متابولیک زنبور عسل می‌باشد. این ماده در انسان‌ها هم، افزایش میل جنسی، تقویت سلامت تخمک و اسپرم، حذف یا کاهش علائم پیری و بنابراین بهبود فعالیت جنسی و باروری را به همراه دارد. ژل رویال سطح هورمون لوستینیزه در خون (که تخمک‌گذاری را تقویت می‌کند) را افزایش می‌دهد و برای آمنوره، خونریزی غیرطبیعی از رحم (اولیگومنوره)، چرخه‌های قاعدگی غیرطبیعی یا درمان کمبود تخمک در زنان ضروری است.

این ویژگی‌ها، تخمک ها را قبل از عمل آی‌وی‌اف تقویت کرده و به موفقیت آمیز بودن عمل کمک می‌کند. از سویی دیگر، ژل رویال تازه دارای ظرفیت تقلید عملکردهای استروژن در انسان‌ها است که به تنظیم هورمون‌ها و متعادل‌سازی آن‌ها منجر می‌شود. این موضوع می‌تواند نتایج خوب استفاده از آن در زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی‌کیستیک (PCOS) و بی‌نظمی قاعدگی را توجیه نماید. در نتیجه درمان ناباروری با ژل رویال می تواند اتفاق بیوفتد و ژل رویال بر باروری تاثیر فوق العاده ای بگذارد.

ژل رویال و آی وی اف: ژل رویال در بارداری تنها منبع طبیعی استیل کولین خالص بوده و خصوصیات آنتی باکتریایی و آنتی میکربی این ماده جهت تأمین طیف گسترده ای از شرایط سلامتی انسان مفید می باشد.

ژل رویال پونیک دارو، شربت ژل رویال، شاه انگبین،

شربت ژل رویال پونیک دارو، فرموله شده برای درمان ناباروری

شرکت پونیک دارو اولین دارنده مجوز فروش ژل رویال در ایران است که خواستگاه این مجموعه (خوانسار، قطب عسل ایران)، اصالت این محصول را تضمین میکند. ژل سلطنتی یک ترشح پروتئینی از غدد هیپوفارنکس و فک پایینی زنبور عسل کارگر است. این محصول تنها غذایی است که در طول عمر ملکه، به او می‌دهند. این غذای زنبور ملکه، دارای ویژگی‌های مختلف بیولوژیکی مفید برای سلامت انسان مانند: فعالیت‌های آنتی اکسیدانی، اثرات ضدباکتری، افزایش ایمنی و اثرات ضد تومور است.

ژل رویال پونیک دارو به صورت شربت غلیط ترکیب شده با عسل در اختیار خریداران این محصول قرار میگیرد. این شربت در سه دوز ۴۵۰۰ ، ۷۰۰۰ و ۱۰۵۰۰ به مشتری ارائه خواهد شد

با توجه به شرایط خاص نگهداری ژل سلطنتی، این ماده در حالت‌های خام، یخ زده، کپسول(پودر) و شربت قابل دسترسی است. ژل رویال شرکت پونیک از نوع شربت غلیظ است. این حالت یکی از بهترین روش‌های خرید و مصرف شاه انگبین است. شربت ژل رویال به شکل شربت غلیط ترکیب شده با عسل تولید می‌شود. با توجه به اینکه در تولید این نوع ژل ملکه خوراکی، از ترکیب ژل رویال با عسل استفاده می‌شود، مشکلاتی از قبلی نگهداری و از بین رفتن خواص شاه انگبین وجود ندارد. در نتیجه به راحتی می‌توان از شربت ژل رویال در دمای محیط نگهداری کرد.

شرکت پونیک دارو، اقدام به تولید شربت ژل رویال در دوزهای ۴۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ کرده است. شما می‌توانید شربت ژل رویال پونیک دارو را تهیه کرده و از خواص آن بهره‌مند شوید. برای خرید ژل رویال از لینک زیر استفاده کنید.

چه کسانی از ژل رویال نتیجه گرفتند؟

شما میتوانید نتایج مصرف ژل رویال پونیک دارو را روی بارداری در اینستاگرام پونیک دارو مشاهده کنید.

نحوه مصرف ژل رویال برای درمان ناباروری

ژل رویال و آی وی اف: هیچ دوز مشخصی از ژل رویال برای یک بیماری خاص وجود ندارد. به عنوان مثال نمی‌توان گفت برای درمان ناباروری چه میزان ژل رویال باید مصرف شود. اما بیشترین نتیجه‌ها از اثربخشی ژل رویال، در صورت مصرف ژل رویال با شرایط زیر بوده است.

بهتر است که ژل رویال را هر روز صبح و به صورت ناشتا مصرف کنید. یک قاشق چایی خوری از شربت ژل رویال را در زیر زبان بگذارید تا زمانی که به طور کامل جذب شود. پیشنهاد می‌شود که رویال ژل را به مدت ۱ دقیقه زیر زبان نگه داشته و بعد آن را قورت دهید و به مدت نیم ساعت بعد از مصرف چیزی میل نکنید.

ممکن است به این مقالات علاقه داشته باشید: ژل رویال پسر زایی را امکان پذیر می‌کند؟ | بهترین طریقه مصرف ژل رویال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *