ژل رویال, مقالات تقویت سیستم ایمنی بدن

آیا ژل رویال واقعا روی بلند شدن قد تاثیر دارد؟

تاثیر ژل رویال روی افزایش قد کودکان

رشد قد کودکان یکی از موضوعاتی است که برای تمام والدین اهمیت دارد. از آنجایی که قد به عوامل ژنتیکی و محیطی وابسته است، بسیاری از افراد به دنبال روش‌هایی هستند که بتوانند رشد قد خود را تحت کنترل قرار دهند. یکی از مکمل‌هایی که برخی از افراد برای این منظور استفاده می‌کنند، ژل رویال است. به همین دلیل، ما در این مقاله از پونیک دارو، به بررسی تاثیر ژل رویال روی افزایش قد خواهیم پرداخت.

خرید شربت ژل رویال پونیک دارو، مشاوره رایگان خرید ژل رویال

همه‌ی پدر و مادرها دوست دارند فرزندی رشید و قد بلند داشته باشند. همین موضوع باعث می‌شود که به راهکارهایی مانند ورزش‌های مناسب برای افزایش قد و مصرف خوراکی‌ها و مکمل‌های مفید برای بلند شدن قد رو بیاورند.

یکی از این راهکارها که اتفاقا تاثیر بی نظیری نیز روی افزایش قد دارد، مصرف رویال ژلی است. ما در این محتوا، پس از ارجاع به کلیه مقالاتی که به تاثیر ژل رویال روی بلند شدن قد پرداخته‌اند، خصوص مصرف مناسب ترین دوز این فراورده در سنین مختلف و با هدف رشد قد صحبت خواهیم کرد.

ژل رویال چه تاثیری روی افزایش قد دارد؟

تحقیقات علمی متنوع و زیادی درباره تأثیر ژل رویال بر رشد قد صورت گرفته است. در یکی از این تحقیقات با نام “Effect of royal jelly on growth hormone and insulin-like growth factor in children with idiopathic short stature“، تاثیر ژل رویال بر رشد قد و توسعه استخوان‌های کودکان مورد بررسی قرار گرفته است.

این مقاله مربوط به ۳۰ سال پیش یعنی سال ۱۹۹۳ است! همین موضوع نشان از آگاهی مردم قدیم نسبت به تاثیر ژل رویال روی افزایش قد دارد. در این تحقیق، ۳۶ کودک (که به دلایل نامشخص قد کوتاه تری نسبت به سن و شاخص توده بدنی خود داشتند) انتخاب شدند. نیمی از این کودکان، ژل رویال دریافت کردند و نیمی دیگر از آن‌ها هیچ.

افزایش قد کودکان و نوجوانان با مصرف ژل رویال

پیش از شروع استفاده از ژل رویال و پس از مدت زمان مصرف مشخص، سطح هورمون رشد و عامل رشد در هر دو گروه اندازه‌گیری شد. این تحقیق حدودا یک سال به طول انجامید و نتایج آن بسیار جالب و خیره کننده بود!

نتایج به دست آمده از تجزیه و تحلیل داده‌ها نشان می‌دهد تأثیر ژل رویال بر سطح هورمون رشد و عامل رشد در کودکان با قد کوتاهی که در طول این یک سال از ژل رویال استفاده کرده بودند به طرز قابل توجهی نسبت به گروهی که از مکمل استفاده نکرده بودند افزایش پیدا کرده بود.

آیا ژل رویال باعث بلند شدن قد می‌شود؟

مقاله‌ای که در بالا به آن اشاره کردیم، تنها یکی از مقالات این حوزه بود. تحقیقات زیاد دیگری نیز به بررسی تاثیر ژل رویال روی قد بلندی کودکان و نوجوانان انجام شده است. ما برای مثال دوم، تصمیم گرفتیم که به “Effect of royal jelly on growth and development of preterm infants” اشاره کنیم.

این مقاله، به بررسی تاثیر ژل رویال روی افزایش قد نوجوانان (به جای کودکان) پرداخته است. دانشمندان برای انجام این آزمایش، تعدادی از نوجوانان ۱۲ ساله را به دو گروه تقسیم کردند. در این تحقیق هم مشابه تحقیق قبلی، تنها نیمی از شرکت کنندگان از مکمل ژل رویال استفاده کردند. مصرف ژل رویال این گروه ۴ بار در هفته و به مدت ۲ ماه به صورت منظم صورت می‌گرفت.

در نهایت و پس از اتمام دوره مصرف، نتایج حاصل نشان می‌داد این گروه نسبت به گروهی که از ژل رویال استفاده نکرده بودند، با افزایش قد و همچنین افزایش حجم ماهیچه مواجه شدند. به طوری که اختلاف قد آن ها با گروه دیگر به حدود ۱.۶ سانتی متر می‌رسید.

تاثیر ژل رویال روی افزایش قد نوجوانان

آیا تحقیقات دیگری نیز در خصوص تاثیر ژل رویال بر افزایش قد انجام شده است؟

بله. شما می‌توانید با مراجعه به پایگاه‌های معتبر دانش ایرانی و خارجی، کلیه مقالات مرتبط با کلید واژه‌های “ژل رویال و افزایش قد” را مطالعه کنید. این کار، شما را از بابت صحت این باور و ذهنیت قدیمی مطمئن می‌کند.

کدام نوع ژل رویال برای افزایش قد مناسب تر است؟

پیش از هر چیزی، بهتر است به این موضوع اشاره کنیم که ژل رویال انواع متفاوتی دارد. ژل رویال خام، دارای طعمی به شدت تند و تیز و بویی شدید است و تنها در محل زنبورستان‌ها قابل تهیه است. این محصول، باید در دمای یخچال نگهداری شود و خارج از دمای یخچال به سرعت فاسد می‌شود.

علاوه بر این، بو و طعم شدید ژل رویال، مصرف آن را به صورت خام برای بزرگسالان غیر ممکن می‌کند. چه برسد به کودکان و نوجوانان! به همین دلیل، سال‌هاست که افراد ترجیح می‌دهند از شربت ژل رویال استفاده کنند.

مصرف شربت ژل رویال، علاوه بر نگهداری ساده‌تر و قابلیت نگهداری در محیط منزل و حتی داروخانه، به دلیل ترکیب شدن با عسل، خواص چند برابری و فساد ناپذیری پیدا کرده است. حتی طعم این شربت نیز بسیار دوست داشتنی تر از ژل رویال خام است! به همین دلیل، توصیه کارشناسان پونیک دارو به شما، تهیه شربت ژل رویال است.

خرید شربت ژل رویال پونیک دارو

۳,۶۰۰,۰۰۰ ریال
  • شربت غلیظ دوز ۴۵۰۰، ۷۰۰۰ و ۱۰۵۰۰ میلی گرم
  • تقویت سیستم ایمنی
  • دوره‌ی مصرف: یک ماه
  • برای خرید عمده تماس بگیرید: ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲

مصرف چه میزان ژل رویال برای قد بلند شدن مفید است؟

دوز پیشنهادی ژل رویال برای افزایش قد، به سن کودک شما بستگی زیادی دارد. به همین دلیل، ما دوز پیشنهادی را به دو گروه کودکان و نوجوانان تقسیم کردیم:

میزان مصرف ژل رویال برای افزایش قد کودکان

بهترین دوز شربت ژل رویال پونیک دارو برای افزایش قد کودکان بین ۴ تا ۹ سال، دوز ۴۵۰۰ شربت ژل رویال است. این شربت علاوه بر خاصیت زیادی که برای افزایش قد کودک دارو، به تقویت سیستم ایمنی بدن او هم کمک می‌کند. (بررسی این موضوع در مقاله “بهترین شربت تقویت سیستم ایمنی” صورت گرفته است.)

ژل رویال همچنین باعث جلوگیری از سرماخوردگی کودک، تقویت انرژی و تقویت هوش و حافظه کودک نیز خواهد شد. اما توجه داشته باشید که برای گرفتن بهترین نتیجه، باید به بهترین زمان مصرف ژل رویال نیز توجه داشته باشید.

میزان استفاده از ژل رویال برای افزایش قد نوجوانان

مناسب‌ترین دوز شربت ژل رویال پونیک دارو برای افزایش قد نوجوانان بین ۹ تا ۱۶ سال، شربت ژل رویال دوز ۷۰۰۰ است. نوجوانان با مصرف این ژل، علاوه بر داشتن قدی بلند، به سایر خواص آن مانند تقویت حافظه و سیستم ایمنی قوی دست پیدا خواهند کرد.

ژل رویال چه خاصیتی برای کودکان و نوجوانان دارد

جمع بندی نهایی

داشتن قدی بلند، اگر چه گاهی اوقات دست نیافتنی به نظر می‌رسد. اما حقیقتا اینطور نیست. برای داشتن قدی بلند، باید از ورزش‌های مفید برای قد کشیدن و همینطور مکمل‌های طبیعی مناسب افزایش قد استفاده کنید.

در این مقاله، کارشناسان پونیک دارو، رویال جلی را به عنوان یکی از عوامل موثر روی افزایش قد معرفی کردند و برای بررسی دقیق‌تر این ادعا، تعدادی از برجسته‌ترین مقالات این حوزه را بررسی و معرفی کردند.

تاثیر ژل رویال روی افزایش قد، سابقه‌ای دیرینه دارد. لذا در صورتی که قصد استفاده و بهره‌مند شدن از خواص ژل رویال برای داشتن قدی بلند را دارید، می‌توانید از طریق صفحه فروشگاه پونیک دارو نسبت به خرید این محصول اقدام نمایید و یا جهت دریافت مشاوه و یا خرید عمده، با شماره تلفن ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲ تماس حاصل نمایید.

سوالات پرتکرار در مورد افزایش قد با شربت ژل رویال

✓ بله. ژل رویال روی تقویت و تراکم استخوان‌ها تاثیر می‌گذارد و منجر به بلند شدن طول قد می‌شود.

۲- ژل رویال چگونه منجر به بلند شدن قد می‌شود؟

✓ ژل رویال حاوی مقادیر بالایی کلسیم و فسفات است. این دو عنصر از اصلی ترین عوامل افزایش قد محسوب می‌شوند. علاوه بر این، ژل رویال به جذف مواد معدنی در استخوان‌ها نیز کمک می‌کند. این فرایند به مرور زمان، باید بلندتر شدن قد افراد خواهد شد.

۳- پس از چه مدت زمانی می‌توانم نتیجه مصرف ژل رویال را روی قد خود مشاهده کنم؟

✓ حداقل دوره مصرف برای مشاهده نتیجه بلندتر شدن قد، ۳ ماه است. اما فراموش نکنید که فرایند قد بلند شدن فرایندی دراز مدت است. لذا شاید نتیجه به آن سرعتی که مد نظر شماست رخ ندهد!

۴- بهترین سن شروع مصرف ژل رویال با هدف افزایش قد چند سالگی است؟

✓ کودک شما از ۴ سالگی، قادر به مصرف ژل رویال خواهد بود. این زمان، بهترین نقطه برای شروع مصرف ژل رویال است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *