کورکومین

خواص کپسول کورکومین برای مفاصل

خواص کپسول کورکومین برای مفاصل

حتما شما هم در خصوص خواص کورکومین برای مفاصل چیزهایی شنیده‌اید و حالا به دنبال دلایل این خواص و نحوه بهره‌مند شدن از آن‌ها می‌گردید. تبریک می‌گوییم! شما، بهترین و کامل‌ترین مقاله بررسی خواص کورکومین برای مفاصل را انتخاب کردید. با پونیک دارو تا انتهای این مطلب همراه باشید تا به پاسخ تمام سوالات خود دست پیدا کنید.

خرید کپسول کورکومین پونیک دارو، خرید کپسول عصاره زردچوبه

مفاصل، یکی از مهم‌ترین اجزای بدن ما هستند که نقشی بسیار اساسی در حرکت و انعطاف‌پذیری بدن ایفا می‌کنند. اما متاسفانه، مشکلات مفصلی رایج در دنیای امروز، منجر به شیوع مشکلات مفصلی در بین تمام اقشار جامعه شده است.

وجود التهاب، درد و صدا دادن استخوان‌ها هنگام حرکت از بارزترین و شایع ترین نشانه‌های وجود مشکلات مفصلی است که بسیاری از افراد را در تمامی سنین (پیر و جوان) با خود درگیر می‌کند. در ادامه، به بررسی چند پرسش اساسی در خصوص خواص کورکومین برای استخوان ها پاسخ خواهیم داد. سوالاتی از جمله اینکه:

 • کورکومین یا کورکوما چه خواصی برای استخوان ها دارد؟
 • فایده کورکومین برای مفاصل چیست؟
 • کورکومین چگونه به درمان استخوان درد کمک می‌کند؟
 • بهترین طریقه مصرف کورکومین برای درمان استخوان درد چگونه است؟

کورکومین چیست و چه خواصی برای مفاصل دارد؟

کورکومین یکی از اجزا و ترکیبات موجود در ریشه گیاه زردچوبه است. این فراورده یک ترکیب فعال بسیار قدرتمند در صنعت پزشکی، دارویی و زیبایی است که به طور گسترده در طب سنتی هند و آیورودا استفاده می‌شود.

کورکومین موجود در زردچوبه بسیار کم و ناچیز است. لذا مصرف زردچوبه با هدف بهره‌مند شدن از خواص کورکومین غیر منطقی به نظر می‌رسد! به همین دلیل، شرکت‌های داروسازی (مانند شرکت پونیک دارو) نسبت به عصاره گیری و استخراج کورکومین از ریشه زردچوبه اقدام می‌کنند. در نهایت، شما می‌توانید با مصرف کپسول کورکومین که حاوی مقادیر مشخص از عصاره این محصول است، از خواص آن بهره‌مند شوید.

بهره گیری از خواص کورکومین | طریقه عصاره گیری کورکومین

کورکومین چه خواصی برای مفاصل دارد؟

این ترکیب، خواص ضد التهابی، ضد اکسیدانی و آنتی‌باکتریالی زیادی دارد و می‌تواند به عنوان یک راهکار طبیعی و غیرشیمیایی برای درد مفاصل مورد استفاده قرار بگیرد. مکانیسم عمل کورکومین در کاهش التهاب و تسکین درد مفاصل به گونه‌ای پیچیده است که هنوز به طور دقیق مشخص نشده است!

اما تحقیقات بسیار زیادی نشان داده‌اند که این فراورده طبیعی تاثیرات خود را از طریق چندین مکانیسم مختلف در مفاصل اعمال می‌کند. در ادامه، برخی از این مکانیسم‌ها را توضیح می‌دهیم.

مهار آنزیم‌های التهابی مفاصل با کورکومین

کورکومین می‌تواند فعالیت آنزیم‌های التهابی مانند سیکلواکسیژناز (COX) و لوکوتریئن A4 هیدروپراکسیلاز (LTA4H) را کاهش دهد. این آنزیم‌ها در تولید مواد التهابی مهمی نقش دارند و به طور کلی، از دلایل وجود التهاب و درد در مفاصل به شمار می‌آیند. پس از مصرف کورکومین، فعالیت این آنزیم‌های التهابی کاهش پیدا می‌‌کند و التهاب مفاصل کنترل می‌شود.

خواص کورکومین برای درمان درد مفاصل

مهار عوامل تحریکی مفاصل

گاهی اوقات، درد مفاصل به دلیل تحریک شدن بافت داخل استخوان‌ها اتفاق می‌افتد. مصرف کورکومین به کاهش عوامل تحریک زایی مانند تومور نکروز فاکتور آلفا (TNF-α) و انترولوکین ۶ (IL-6) که از دلایل این تحریک هستند منجر می‌شود.

این عوامل تحریکی شیمیایی، نقش بسیار پررنگی در فرایندهای التهابی استخوان‌ها دارد. به همین دلیل، هر چقدر بتوانیم فعالیت آن‌ها را کمتر کنیم، درد و التهاب مفاصل نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

خواص آنتی‌اکسیدانی کورکومین برای جلوگیری از درد مفاصل

کورکومین دارای خواص ضد اکسیدانی قوی است و می‌تواند در مقابله با استرس اکسیداتیو و آسیب‌های اکسیداتیو در بافت‌های مفصلی موثر باشد. استفاده از کورکومین می‌تواند به حفظ سلامت بافت‌های مفصلی و جلوگیری از این آسیب‌ها کمک کند.

چه تحقیقاتی روی بررسی خواص کورکومین برای مفاصل صورت گرفته است؟

مطالعات زیادی روی بررسی تاثیرات خواص کورکومین بر درد مفاصل و درمان آن صورت گرفته است. در زیر به تعدادی از شاخص ترین این مقالات اشاره خواهیم کرد.

تاثیر کورکومین در درمان دردهای مفصلی

 1. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۶ در مورد اثر کورکومین بر التهاب مفاصل روماتوئید: این مطالعه نشان داد که مصرف کورکومین می‌تواند به کاهش علائم التهابی مرتبط با التهاب مفصلی روماتوئید کمک کند.
 2. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۴ در مورد تأثیر کورکومین بر درد مفاصل: این مطالعه نشان داد که مصرف کورکومین می‌تواند به تسکین درد مرتبط با آرتروز مفاصل کمک کند.
 3. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۲ درباره اثر کورکومین بر علائم التهابی مفاصل در بیماران با آرتروز: این مطالعه نشان داد که مصرف کورکومین ممکن است به کاهش التهاب و دردهای مفصلی در بیماران مبتلا به آرتروز کمک کند.
 4. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۰ درباره تأثیر کورکومین بر علائم التهابی مفاصل در بیماران با آرتروز: این مطالعه نشان داد که مصرف کورکومین می‌تواند به کاهش علائم التهابی و بهبود عملکرد مفاصل در بیماران مبتلا به آرتروز کمک کند.

کپسول کورکومین پونیک دارو برای درمان درد مفاصل

شرکت پونیک دارو، سا‌ل‌هاست که در تولید مکمل‌های طبیعی و غیرشیمیایی در ایران پیشرو است. این شرکت با کمک متخصصان و داروسازان برجسته خود، موفق به فرمولاسیون ویژه کپسول کورکومین و تقویت میزان اثرگذاری این فراورده به بیش از ۱۰ درصد شده است.

شما می‌توانید کپسول کورکومین پونیک دارو را از طریق لینک زیر تهیه کنید و یا برای خرید عمده این محصول (برای داروخانه یا فروشگاه‌های طب سنتی) با شماره تلفن ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲ تماس حاصل نمایید.

خرید کپسول کورکومین پونیک دارو

۳,۷۰۰,۰۰۰ ریال
 • کپسول کورکومین ۵۰۰ حاوی عصاره زردچوبه
 • درمان کبد چرب و دردهای التهابی
 • فاقد گلوتون
 • برای مصرف ۳۰ روز
افزودن به سبد خرید

جمع بندی نهایی

آنچه که در این مقاله به توضیح آن پرداختیم، مروری بر خواص شگفت انگیز و بی نظیر کورکومین برای مفاصل بود. آموختیم که کورکومین برای مفصل ها بسیار مفید است و علاوه بر جلوگیری از ابتلا به التهابات مفصلی، به درمان دردهای ناشی از این مشکلات نیز کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *