مقالات درمان مشکلات جنسی

راهکارهای غیر شیمیایی و خانگی درمان زود انزالی

درمان زود انزالی در خانه با راهکارهای طب سنتی

زود انزالی به عنوان یک مسئله شایع در جامعه، برای بسیاری از مردان و حتی زنان اهمیت زیادی دارد. این مشکل می‌تواند عواقب روانی و اجتماعی جدی را برای مردان و روابط آنها ایجاد کند. به همین دلیل، ما در این مقاله تهیه شده توسط پونیک دارو، تصمیم گرفتیم تا چند راهکار طبیعی و غیر شیمیایی را برای درمان خانگی زود انزالی به شما معرفی کنیم. پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

محصولات سلامتی پونیک دارو، خرید مکمل های طبیعی و غیر شیمیایی

زود انزالی، به طور کلی به معنی انزال شدن زودهنگام (کمتر از ۲ دقیقه) و عدم کنترل قابل قبول بر روی آن است. این مشکل معمولا به دو دسته تقسیم می‌شود:

 1. زود انزالی اولیه (Primary Premature Ejaculation): وقتی که مرد از ابتدای فعالیت جنسی تا قبل از رسیدن به رضایت جنسی خود، با انزال مواجه می‌شود، به عنوان زود انزالی اولیه شناخته می‌شود. این مسئله معمولا از دوران نوجوانی یا شروع فعالیت جنسی پس از بلوغ شروع می‌شود.
 2. زود انزالی ثانویه (Secondary Premature Ejaculation): در این حالت، مردی که قبلا توانایی کنترل انزال را داشته است، به طور ناگهانی با مشکل زود انزالی مواجه می‌شود. علل زود انزالی ثانویه می‌توانند عوامل روانشناختی، استرس، مشکلات رابطه، مشکلات جسمی، عوامل بیماری‌زا و مصرف برخی داروها باشند.

معمولا به افرادی که دچار این مشکل هستند، پیشنهاد می‌شود که پیش از مراجعه به پزشک و مصرف داروهای شیمیایی که بعضا عوارض شدیدی دارند، از راهکارهای طبیعی و غیر شیمیایی برای درمان زود انزالی خود استفاده کنند. در ادامه، تعدادی از این راهکارها را به شما معرفی خواهیم کرد.

زود انزالی چند دقیقه است؟

زود انزالی به معنای به ارگاسم رسیدن در ۳۰ الی ۲ دقیقه پس از دخول است. این در حالی است که مدت زمان نرمال برای رسیدن به ارگاسم، از ۲ الی ۶ دقیقه است. این مشکل به مرور زمان باعث کاهش فاکتورهای عزت نفس، افسردگی، احساس گناه و نارضایتی از روابط جنسی می‌شود.

زود انزالی چند دقیقه است

آیا زود انزالی درمان دارد؟

بله. زود انزالی قابل درمان است. در بسیاری از موارد می‌توان با استفاده از روش‌های درمانی مناسب، میزان کنترل بر روی زود انزالی را بهبود بخشید. این درمان شامل کمک گرفتن از روش‌های روانشناختی، تمرینات فیزیکی، تغییر در سبک زندگی و داشتن لایف استایل سالم و در برخی موارد مصرف داروها می‌باشد.

اما پیش از مصرف داروهای شیمیایی، بهتر است تا انتهای این مقاله که توسط پونیک دارو تهیه شده است با ما همراه باشید. زیرا ما قصد داریم تا راهکارهایی خانگی و طبیعی برای درمان زود انزالی به شما ارائه دهیم.

درمان خانگی زود انزالی در طب سنتی

زود انزالی ممکن است برای هر کسی پیش بیاید! پس بهتر است پیش از عصبانیت از وضعیت به وجود آمده، با همسر خود در مورد این شرایط صحبت کنید. این کار، علاوه بر اینکه استرس شما را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد، کنترل شرایط را نیز تا حد زیادی به خودتان می‌سپارد.

پس از این مرحله، باید نسبت به پیدا کردن دلیل زود انزالی خود اقدام نمایید. اصلی ترین دلایل زود انزالی مردان شامل موارد زیر است.

اصلی ترین دلایل زود انزالی در مردان

 • فاکتور ژنتیکی
 • اضطراب، استرس و افسردگی.
 • مشکلات رابطه و نا امنی احساسی.
 • عوامل فیزیکی شامل اختلالات هورمونی، التهاب پروستات، عوامل عصبی و مشکلات جسمی.
 • تجربه ناکافی در مدیریت تحریک جنسی و کنترل انزال.
 • مصرف برخی داروها.
 • عوامل بیماری‌زا.

پس از پیدا کردن دلیل زود انزالی (حتی به صورت حدودی)، می‌توان مناسب‌ترین راهکار را برای رفع آن انتخاب کرد. برای مثال، در صورتی که دلیل زود انزالی شما استرس و اضطراب باشد، صحبت کردن با یک روانشناس به مرتفع کردن این مشکل کمک شایانی خواهد کرد.

یا اگر زود انزالی شما با مصرف نوع خاصی از داروها هم زمان شده است، می‌توانید با پزشک خود در این خصوص مشورت کنید و مصرف دارو را قطع کنید (آن را با یک داروی مشابه بدون عوارض جایگزین کنید).

درمان زود انزالی با مصرف خوراکی های طبیعی

درمان زود انزالی می‌تواند شامل استفاده از برخی مواد طبیعی و خوراکی باشد که ممکن است به کنترل این مشکل کمک کنند. در ادامه، تعدادی از این مواد طبیعی خوراکی که ممکن است به عنوان گزینه‌های خانگی در نظر گرفته شوند را معرفی خواهیم کرد.

خوراکی

فواید

زعفران

کنترل انزال و تأخیر در آن.

زنجبیل

ضد التهاب و آرامش بخش.

آویشن

ضد عفونی کننده دستگاه تناسلی.

عسل

افزایش جریان خون در ناحیه تناسلی.

دارچین

به تاخیر انداختن انزال

جو دو سر

افزایش سطح تستوسترون

هویج

بهبود میل جنسی و کنترل انزال.

درمان زود انزالی با مصرف ژل رویال

کمتر کسی هست که از فواید بی نظیر ژل رویال روی بدن بی خبر باشد. یکی از خواص این محصول فوق العاده و طبیعی، کمک به درمان زود انزالی است. بر اساس بررسی‌های انجام شده، تاثیر ژل رویال مشابه داروهای استروئیدی در بدن است. این محصول طبیعی می‌تواند باعث افزایش سطح هورمون‌ها در بدن شود.

ترکیبات موجود در ژل رویال، علاوه بر اینکه به افزایش میزان انرژی بدن و تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند، بلکه با استفاده از ویتامین‌های خود باعث تقویت اسپرم شده و در نتیجه طول عمر آنها را افزایش می‌دهد.

خرید شربت ژل رویال پونیک دارو

۳,۶۰۰,۰۰۰ ریال
 • شربت غلیظ دوز ۴۵۰۰، ۷۰۰۰ و ۱۰۵۰۰ میلی گرم
 • تقویت سیستم ایمنی
 • دوره‌ی مصرف: یک ماه
 • برای خرید عمده تماس بگیرید: ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲

درمان زود انزالی در طب سنتی با ورزش

ورزش می‌تواند یکی از بهترین تمرینات خانگی برای درمان زود انزالی باشد. تمرینات ورزشی می‌توانند باعث بهبود عملکرد جنسی و کنترل انزال در آقایان شوند. برای مثال، تمریناتی که به تقویت عضلات کل بدن و خصوصا لگن می‌پردازند، می‌توانند به کنترل انزال کمک کنند. شنا، پیاده‌روی، دوچرخه سواری و تمرینات وزنه‌برداری، بهترین ورزش‌های تقویتی محسوب می‌شوند.

تاثیر ورزش در درمان زود انزالی

تمرینات تنفسی مانند تنفس عمیق و آرامش‌بخش هم می‌توانند با کنترل استرس و اضطراب، باعث به وجود آوردن تاخیر در انزال شوند. بهترین تکنیک‌های تنفسی درمان زود انزالی شامل یوگا و مدیتیشن هستند.

درمان زود انزالی با حواس پرتی ذهنی

حواس پرتی ذهنی، که به آن تمرکز ذهنی یا تکنیک‌های روانشناختی نیز می‌گویند، یکی از راهکارهای اثرگذار در درمان زود انزالی آقایان است. بر اساس تمرینات این رفتار، ایده کنترل توجه و تمرکز ذهنی بر روی تجربه جنسی و کاهش اضطراب متمرکز می‌شوند.

یعنی، به جای تمرکز بر نتیجه و اندازه‌گیری زمان، تمرکز خود را بر روی لذت و ارتباط با شریک خود متمرکز کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا از لحظه‌های لذت بخش در طول رابطه جنسی لذت ببرید و توجه خود را از اضطراب زود انزالی منحرف کنید.

درمان زود انزالی با مصرف جینسینگ

شاید شما هم شنیده باشید که گیاه جینسینگ به گیاه عشق معروف است! این معروفیت از خواص بی نظیر جینسینگ روی فعالیت‌های جنسی زن و مرد نشات می‌گیرد. جینسینگ، یک گیاه دارویی قدرتمند است که در کشورهای شرقی مانند چین، ژاپن و کره طرفداران زیادی دارد.

این محصول با تحریک تولید اکسید نیتریک و انقباض عروق خونی (که سبب افزایش گردش خون و در پی آن افزایش میل و رضایت جنسی می‌شود) به درمان زود انزالی و بی میلی جنسی کمک می‌کند.

خرید کپسول جینسینگ پونیک

۳,۱۰۰,۰۰۰ ریال
 • کپسول جینسینگ پونیک دارو
 • درمان مشکلات جنسی
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • مناسب برای مصرف ۳۰ روز
 • برای خرید عمده تماس بگیرید: ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲

برای درمان خانگی زود انزالی چه غذایی بخوریم؟

همانطور که در بالاتر نیز به این موضوع اشاره کردیم، مصرف برخی از خوراکی‌ها و مواد غذایی به درمان زود انزالی کمک خواهد کرد. لذا تهیه و خوردن غذاهایی که حاوی این خوراکی‌ها باشند، تاثیر زیادی بر درمان زود انزالی خواهد گذاشت.

بهترین غذاها برای درمان خانگی زود انزالی، برای درمان زود انزالی چه بخوریم

برای مثال، استفاده از سیر در غذا، یکی از راهکارهای بهره مندی از خواص بی نظیر سیر برای درمان زود انزالی است. همچنین، می‌توانید تعداد دیگری از این محصولات را مانند ادویه در غذاهای خود به کار ببرید. مثلا:

 • جوز هندی
 • زنجبیل
 • پودر سیر
 • مارچوبه
 • زیره

پرهیز غذایی زود انزالی – کدام خوراکی ها و غذاها ممنوع است؟

در طول درمان مشکل زود انزالی، مصرف برخی از مواد غذایی باعث به طول انجامیدن روند درمان شما خواهد شد. به همین دلیل، بهتر است رژیم غذایی خود را با نهایت دقت مدیریت کنید و از مصرف خوراکی های غیر سالم دوری کنید.

الکل، مواد غذایی حاوی نگهدارنده (کنسروها)، فست فودها، نوشابه‌های حاوی قند و غذاهای نشاسته ای مثل نان، برنج و سیب زمینی در روند درمان مشکل زودانزالی تاخیر به وجود خواهند آورد. لذا بهتر است از مصرف این غذاها پرهیز کنید.

پرهیز غذایی زود انزالی - کدام خوراکی ها و غذاها ممنوع است

جمع بندی نهایی

در این مقاله تهیه شده توسط پونیک دارو به معرفی راهکارهای خانگی درمان زود انزالی پرداختیم. آموختیم که این مشکل فراگیر شده در سراسر دنیا، به دلایل مشکلاتی مانند ژنتیک، استرس، التهاب پروستات، عوامل عصبی و مشکلات جسمی به وجود می‌آید.

همچنین، دریافتیم که برای رفع این مشکل، می‌توان پیش از مراجعه به پزشک و مصرف داروهای شیمیایی، از مکمل‌های طبیعی و حرکات ورزشی برای درمان استفاده کرد. در نهایت، در صورتی که این راهکارهای طبیعی برای درمان زود انزالی اثرگذار نبودند، بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *