جینسینگ, گیاهان دارویی

تشخیص جینسینگ اصل از تقلبی

همه دوست دارند که از خواص جینسینگ استفاده کنند. اما نگرانی مشترکی که در این زمینه وجود دارد، نگرانی از بابت اصل بودن یا نبودن جینسینگ است. یادگیری روش‌های تشخیص جینسینگ اصل از تقلبی می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم.

خرید کپسول جینسینگ پونیک دارو، خرید کپسول جینسنگ

جینسینگ خواص بسیار بی‌نظیری و بسیار گسترده‌ای دارد. از خواص درمانی گرفته تا خواص زیبایی، سلامتی و تقویت سیستم ایمنی بدن. اما متاسفانه برخی از افراد و مجموعه‌های سودجو و متقلب که محصولات خود را با استفاده از جینسینگ‌های بی کیفیت و نامرغوب تولید می‌کنند، به سلامتی افراد آسیب‌هایی جدی و جبران ناپذیر وارد می‌کنند.

به همین دلیل، انتخاب بهترین نوع جیسینگ و تشخیص جینسینگ اصل از جینسینگ تقلبی به شما کمک می‌کند تا سلامتی شما در زمان استفاده از این مکمل طبیعی و گیاهی حفظ شود.

نحوه تشخیص جینسینگ اصل از تقلبی

تشخیص جینسینگ اصل و تقلبی نیازمند کسب اطلاعات کافی در این زمینه می‌باشد. ما در زیر به چند مورد از مهم‌ترین عوامل در تشخیص جینسینگ اصل از تقلبی اشاره خواهیم کرد.

بررسی نوع و گونه جینسینگ

به نوع و گونه جینسینگ دقت کنید. بیش از ۱۰ نوع متفاوت از جینسینگ وجود دارد که هر یک از این جینسینگ‌ها ویژگی‌های ظاهری و خواص متفاوتی نسبت به سایر گونه‌ها دارند. معمولا جینسینگ‌های سفید و قرمز از بهترین کیفیت و خواص نسبت به سایر گونه‌ها برخوردار هستند.

چک کردن کشور مبدأ

جینسینگ بیشتر در کشورهای چین، کره یا آمریکای شمالی رشد می‌کند. اما این موضوع الزامی بر عدم رشد جینسینگ در سایر کشورها نیست. به نحوی که جینسینگ در برخی از نقاط کشور ایران هم کاشته می‌شود.

نحوه تشخیص جینسینگ اصل از تقلبی

اما اگر به مبدا تولیدکننده جینسینگ دقت کنید، شاید بتوانیداطلاعات بیشتری را در خصوص مرغوبیت و نحوه تولید آن محصول به دست بیاورید. طبیعتا کشوری مثل چین (که سابقه و قدمتی طولانی در کاشت این گیاه دارد) جینسینگ‌های مرغوب‌تری نسبت به سایر کشورها خواهد داشت.

به سن جینسینگ هم دقت کنید!

تمام گیاهان و درخت‌ها سن و سال مخصوص به خود را دارند. طبیعتا هر چه سن گیاه بالاتر برود، کیفیت میوه‌ی آن پایین تر خواهد آمد. اما این موضوع در خصوص گیاه جینسینگ کمی متفاوت است. با توجه به همین موضوع، یکی از سؤالات متداول افراد این است که جینسینگ چند ساله بهتر است؟

به طور کلی، سن بیشتر جینسینگ نمایانگر خواص و غنی‌تر بودن آن در کنار تأثیرگذاری بیشتر می‌باشد. به همین دلیل است که بهترین نوع جینسینگ، جینسینگ ۶ ساله بوده و این سن از گیاه بهتر از انواع پرورشی ۱ تا ۳ ساله آن می‌باشد.

ظاهر ریشه‌ها

ریشه‌های جینسینگ واقعی باید ظاهری گره‌دار و درهم‌تنیده داشته باشند. اگر ریشه‌ها صاف و یکنواخت هستند، احتمالا جینسینگ از نژادهای بی کیفیت است.

شکل ظاهری جینسینگ و ریشه ها اصل

رنگ ریشه جینسینگ

ریشه‌های جینسینگ می‌بایست به رنگ سفید یا تقریباً کرمی روشن مایل به زرد کمرنگ باشند. زیرا جینسینگ با رنگ کدر با تیره مدت‌زمان زیادی در مجاورت هوا و آلودگی مانده و تازه نیست. همچنین رنگ جینسینگ کره‌ای قرمز یا همان رد جینسینگ نیز باید نارنجی طلایی باشد.

سالم بودن ریشه جینسینگ

در زمان خرید جینسینگ باید به سلامت ریشه‌های آن توجه کنید. ریشه جینسینگ باید سالم و عاری از هرگونه آلودگی، کپک و حشره زدگی باشد. این موضوع با چشم غیر مسلح و بدون نیاز به تخصص قابل بررسی است.

انعطاف جینسینگ

جینسینگ کره‌ای مرغوب، نرم و منعطف است. به‌طوری‌که وقتی بر روی آن دندان بزنید، فشرده خواهد شد؛ اما جینسینگ‌های بی‌کیفیت و قدیمی خشن، سفت و چوبی شکل هستند.

انعطاف و رنگ ریشه جینسینگ اصل

بوی جینسینگ

جینسینگ واقعی به شدت بوی خاک می‌دهد. به همین دلیل، اگر آن را بو کنید ممکن است بوی شدید آن کمی شما را آزرده کند. همچنین اگر احساس کردید که بوی جینسینگ شیمیایی و یا حتی فاقد بو است، این موضوع را در نظر بگیرید که ممکن است جینسینگ تقلبی باشد.

چگونه از کیفیت کپسول جینسینگ اطمینان پیدا کنیم؟

تمام نکاتی که تا کنون به آن‌ها اشاره کردیم، مربوط به زمانی بود که شما صد تهیه خود گیاه جینسینگ را داشته باشید. اما اگر تصمیم بر تهیه یکی از مکمل‌ها و فراورده‌های جینسینگ بود چطور؟ برای مثال، چگونه باید از کیفیت محصولی مانند کپسول جینسینگ اطمینان پیدا کنیم؟ چگونه کپسول جینسینگ اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

بررسی مجوز بهداشت

تمام محصولات و مکمل‌هایی دارویی باید دارای آرم استاندارد و تاییدیه سازمان غذا و داروی ایران باشند. حتی نمونه‌های خارجی و وارداتی. پیش از تهیه کپسول جینسینگ بهتر است از وجود مجوزهای بهداشتی این محصول اطمینان حاصل کنید.

شکل های مختلف جینسینگ، کپسول جینسینگ

بررسی و مقایسه قیمت

جینسینگ اصل اغلب قیمت بالایی دارد. زیرا مواد اولیه (جینسینگ) آن وارداتی است و طبیعتا واردات آن هزینه‌های زیادی را در پی خواهد داشت. اگر قیمت محصولی که قصد خرید آن را دارید بسیار ارزان‌تر از سایر مکمل‌های موجود در بازار است، ممکن است دلیلی بر تقلبی بودن محصول باشد.

خرید جینسینگ از فروشگاه‌ها یا سایت‌ها معتبر

برای اینکه از صحت جینسینگ اطمینان حاصل کنید، بهتر است این محصول را از یک داروخانه یا فروشگاه معتبر (که مجوز عرضه مکمل‌های گیاهی را دارا است) تهیه کنید. برخی از وب سایت‌ها نیز نماد اعتماد عرضه محصولات دارویی دارند که بررسی این نماد به اطمینان از کیفیت محصولات آن‌ها کمک می‌کند.

بررسی بسته‌بندی

کیفیت پایین بسته‌بندی و حتی نبود بسته‌بندی نیز می‌تواند نمایانگر تقلبی بودن قرص جینسینگ باشد. برای تضمین سلامت خود، هرگز مکمل‌های جینسینگ را بدون بسته‌بندی و پلمب خریداری ننمایید.

بررسی تاریخ تولید و انقضا

الزامی است که تمامی محصولات از جمله مکمل‌ها دارای تاریخ تولید و انقضای واضح بر روی محصول باشند و نبود آن‌ها می‌تواند دلیلی برای تقلبی، قدیمی یا تاریخ مصرف گذشته بودن باشد.

مطالعه مقالات “تفاوت جینسینگ سفید و قرمز” و “تفاوت جینسینگ و زنجبیل” اطلاعات کامل‌تری را در خصوص این محصول و مکمل به شما ارائه خواهد داد.

خرید کپسول جینسینگ اصل پونیک دارو

شما می‌توانید بدون نگرانی از بابت کیفیت و اصالت جینسینگ، از مکمل جینسینگ پونیک دارو استفاده کنید. شرکت پونیک دارو، سال‌هاست که مکمل‌های کاملا طبیعی و گیاهی خود را با کلیه مجوزهای بهداشتی و دارویی به بازار عرضه می‌کند.

با خرید از شرکت داروسازی پونیک دارو، خیالتان از بابت مشاوره قبل از خرید، سلامت محصول در گردآوری، بسته‌بندی، عرضه و حتی پاسخگویی پس از فروش نیز آسوده باشد. زیرا کارشناسان ما تا آخرین لحظه با شما همراه هستند.

برای خرید کپسول جینسینگ اصل پونیک دارو همین حالا با شماره ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲ تماس بگیرید و یا از طریق لینک زیر نسبت به خرید اقدام نمایید.

خرید کپسول جینسینگ پونیک

۳,۱۰۰,۰۰۰ ریال
  • کپسول جینسینگ پونیک دارو
  • درمان مشکلات جنسی
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • مناسب برای مصرف ۳۰ روز
  • برای خرید عمده تماس بگیرید: ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲

جمع بندی نهایی

ما در این مطلب به بیش از ۱۳ نکته راهکار مهم جهت تشخیص جینسینگ اصل از تقلبی اشاره کردیم که مهم‌ترین آن، خرید جینسینگ از فروشگاه‌های معتبر و بررسی دقیق جینسینگ می‌باشد.

سؤالات متداول در خصوص تشخیص جینسینگ اصل

آیا پودر جینسینگ اصل هم قابل تهیه است؟

بهتر است گیاه جینسینگ را به‌صورت پودر خریداری نکنید. زیرا امکان آلودگی و تقلبی بودن محصول بسیار زیاد است.

پودر سفید موجود بر روی ریشه جینسینگ چیست؟

بر روی ریشه جینسینگ اصل پودر سفید رنگی وجود دارد که پودر قند می‌باشد. این پودر توسط شرکت‌های تولید‌کننده در چین برای حفظ کیفیت، ظاهر و خوشمزه‌تر شدن ریشه بر روی آن پاشیده می‌شود.

آیا کم‌اثر بودن جینسینگ نشان‌دهنده تقلبی بودن آن است؟

اصل بودن یک مکمل نمی‌تواند تضمین‌کننده اثربخشی آن باشد؛ زیرا گاهی مشکلات و بیماری‌های جسمی مانع جذب صحیح جینسینگ و بهره‌مندی از خواص آن می‌باشد. درصورتی‌که یک دوره از جینسینگ اصل استفاده نموده‌اید؛ ولی به هدف موردنظر خود نرسیده‌اید، مراجعه به پزشک جهت بررسی علت توصیه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *