ژل رویال

خرید ژل رویال اصل از داروخانه

ژل رویال چیست؟

قطعا شما هم قبل از خرید محصول خاصی مانند ژل رویال، نگرانی‌هایی از بابت اصالت و کیفیت محصول مورد نظر دارید. ما قصد داریم تا در این مقاله از پونیک دارو، اولین دارنده مجوز عرضه شربت ژل رویال در ایران این نگران را بر طرف کنیم. شما می‌توانید پیش از خرید این محصول و با مطالعه این مقاله، از خرید ژل رویال اصل مطمئن شوید.

خرید شربت ژل رویال پونیک دارو، مشاوره رایگان خرید ژل رویال

لاروهای زنبورعسل تنها در روزهای ابتدایی زندگی خود از شاه انگبین استفاده می‌کنند. در حالی که زنبور ملکه تا آخر عمر خود مجاز به استفاده از ژل رویال است. به همین دلیل است که ملکه حدود ۵ تا ۶ سال عمر می‌کند؛ در حالی که زنبورهای کارگر پس از کمتر از ۱۴ تا ۲۴ روز از فعالیت خود میمیرند.

این تنها یکی از خواص این محصول است! البته که این مقاله فرصت مناسبی برای پرداختن به این موضوع نیست (ما در مقاله دیگری شما را با خواص ژل رویال آشنا کردیم که می‌تواند به آن مراجعه نمایید).

خواص شگفت انگیز این محصول باعث شده که نمونه‌های تقلبی و بدون مجوز آن در بازار یافت شود. لذا نگرانی افراد از بابت خرید یک محصول با کیفیت و اصل، کاملا طبیعی و به جا است.در ادامه، به بررسی روش‌هایی برای تشخیص ژل رویال اصل از تقلبی و خرید ژل رویال اصل خواهیم پرداخت.

ویژگی‌های ژل رویال

پیش از هر چیزی، بهتر است با ویژگی‌های کلی ژل رویال اصل که در جدول زیر برای شما تهیه کردیم آشنا شوید:

ویژگی

مقدار / نوع

نام محصول

ژل رویال

نام انگلیسی

Royal Jelly

رنگ

سفید، کرمی، لیمویی

بو

تیز و شدید

غلظت

ژلاتینی و چسبناک

طعم

ترش

شرایط نگهداری

نوع خام: یخچالی

شربت: دمای محیط

ترکیبات

آب، پروتئین، کربوهیدرات

ویتامین، چربی و مواد معدنی

مواد معدنی

پتاسیوم، فسفر، گوگرد

کلسیم، منگنز، روی و آهن

ویتامین‌ها

B1, B2,B3, B7, B9

این ویژگی‌های کلی، شما را از خرید اشتباه دورتر خواهد کرد. اما به جز این ویژگی‌ها، ۴ روش دیگر نیز برای بررسی و تشخیص ژل رویال اصل از تقلبی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

تشخیص ژل رویال اصل از تقلبی

برای تشخیص ژل رویال اصل از ژل رویال تقلبی، ۴ روش وجود دارد:

  • در حال تهیه ژل از کجا هستید؟
  • ژلی که خریدید، چه طعم و بویی دارد؟
  • قابلیت حل شوندگی در آب
  • آزمایشگاه تخصصی تشخیص اصالت ژل رویال

متاسفانه فروش محصولات تقلبی در هر حوزه‌ای وجود دارد. حوزه عسل و رویال ژلی نیز از این قائده مستثنی نیستند. افراد سود جو و فرصت طلب، با استفاده از نا آگاهی های مردم ژل رویال تقلبی را به آن‌ها به فروش می‌رسانند.

به همین دلیل، یاد گرفتن روش‌هایی برای خرید ژل رویال اصل بسیار کارآمد خواهد بود. البته که تشخیص بعضی از نمونه‌های ژل رویال تقلبی موجود در بازار از نوع اصل آن‌ها کار بسیار دشواری است و نیاز به تجهیزات آزمایشگاهی دارد. اما روش‌هایی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، برای زمانی که قصد انتخاب محصول را دارید کاربرد دارد. پس در ادامه این مقاله با پونیک دارو همراه باشید.

۱- در حال تهیه ژل رویال از کجا هستید؟

پیش از هر چیزی، ببینید که در حال تهیه ژل از کجا هستید؟ زنبورستان، مغازه عسل فروشی یا داروخانه؟ زیرا ادامه مطلب به پاسخ این سوال بستگی زیادی دارد! همانطور که در جدول بالا به آن اشاره کردیم، ژل خام باید در دمای یخچال (کمتر از ۱۵ درجه سانتی‌گراد) نگهداری شود.

پس در صورتی که در حال تهیه رویال ژل در محل زنبورستان، فروشگاه و حتی داروخانه بودید و متصدی فروش، ژل رویال را از بین قفسه‌های فروشگاه به شما داد، به اصالت آن شک کنید! این اتفاق، تنها در صورتی امکان پذیر خواهد بود که شما در حال تهیه شربت ژل رویال باشید. در ادامه، شما را شربت ژل رویال آشنا تر خواهیم کرد.

۲- ژل رویالی که خریدید، چه طعم و بویی دارد؟

ژل رویال اصل به رنگ زرد کم رنگ یا سفید مات ژلاتینی خواهد بود. این محصول حالت چسبنده و کشداری دارد. در خصوص طعم و بوی ژل رویال واقعی، بهتر است بدانید که شاه انگبین اصل بسیار ترش است و بوی تند و تیزی دارد.

اگر ژل رویال اصل را در دهانتان بگذارید، متوجه می‌شوید که ژل به تدریج در دهانتان آب می‌شود. هر چه از تاریخ تولید این محصول بگذرد، رنگ آن تیره تر می‌‌شود. در صورت قرار دادن ژل رویال در فریزر، یخ می‌زند و در هیچ دمایی غیر از دمای یخچال سالم نمی‌ماند.

۳- ژل رویال باید در آب حل شود!

ژل رویال اصل در آب حل می‌شود و در واقع باید به همین شکل مصرف شود. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، این ژل یک ماده ژله‌ای و لزج است. برای مصرف باید ابتدا با یک قاشق چای‌خوری از آن را در یک لیوان آب یا نوشیدنی دلخواه حل کنید. در صورتی که ژل به راحتی در آب حل نشود، نشانه ای از غیر واقعی بودن آن است.

بهترین ژل رویال اصل ایران

۴- آزمایشگاه تخصصی تشخیص اصالت ژل رویال

مطمئن ترین راه تشخیص و خرید ژل رویال اصل، آنالیز آزمایشگاهی آن می باشد. در فاکتورهای آزمایشگاهی بررسی اصالت ژل رویال، مقدار PH بررسی می‌شود که اندازه آن باید حدود ۳.۵-۴.۵ باشد. میزان رطوبت ژل‌رویال باید حدود ۴۸ الی ۷۳ درصد باشد. میزان ۱۰HDA در رویال جلی خام باید حداقل ۱ تا حداکثر ۶.۵ درصد باشد. 

در کمیسیون بین المللی عسل حداقل میزان پروتئین موجود در ژل رویال ۹.۰ درصد و حداکثر ۱۸.۰ درصد توضیح داده شده است. طبق تحقیقات انجام شده، میزان قند موجود در ژل اصل باید بین ۴.۰ تا ۸.۰ باشد. پس در صورتی که قصد خرید ژل رویال اصل داشتید، به این موارد توجه شایانی داشته باشید.

شربت ژل رویال، فساد ناپذیر و طبیعی

با توجه به شرایط خاص نگهداری ژل سلطنتی، این ماده در حالت‌های خام، یخ زده، کپسول(پودر) و شربت قابل دسترسی است. رویال جلی میتواند به صورت یک شربت هم به بازار ارائه شود. در این حالت که یکی از بهترین روش‌های مصرف شاه انگبین است، ژل رویال با عسل ترکیب و تولید می‌شود.

با توجه به خاصیت فساد ناپذیری ژل رویال، این محصول قابل نگهداری در دمای محیط خواهد بود و مشکلاتی از قبلی نگهداری و از بین رفتن خواص شاه انگبین در ان وجود ندارد. در نتیجه به راحتی می‌توان از شربت ژل رویال در داروخانه، فروشگاه و خانه نگهداری کرد.

خرید ژل رویال اصل از پونیک دارو

شرکت پونیک دارو اولین دارنده مجوز فروش ژل رویال در ایران است که خواستگاه این مجموعه (خوانسار، قطب عسل ایران)، اصالت این محصول را تضمین میکند. این شرکت با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت و با هدف تحقیق، توسعه، حمایت از آموزش و همکاری با سازمان‌های بهداشتی و درمانی تاسیس شده است.

پونیک دارو در راستای بهره مندی عموم از خواص ژل رویال، با سازمان‌های بهداشتی و درمانی همکاری مستمر دارد و شرایط را برای تولید بهترین شربت ژل رویال ایران و تحقیق و توسعه در زمینه خواص درمانی ژل رویال فراهم کرده است.

ژل رویال پونیک دارو به شکل شربت غلیظ در دوزهای ۴۵۰۰ ، ۷۰۰۰ و ۱۰۵۰۰ میلی گرم تولید و عرضه می‌شود. شما می‌توانید جهت بررسی بیشتر این محصول روی باکس زیر کلیک کنید.

خرید شربت ژل رویال پونیک دارو

۳,۶۰۰,۰۰۰ ریال
  • شربت غلیظ دوز ۴۵۰۰، ۷۰۰۰ و ۱۰۵۰۰ میلی گرم
  • تقویت سیستم ایمنی
  • دوره‌ی مصرف: یک ماه
  • برای خرید عمده تماس بگیرید: ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *