بره موم, ناباروی

خواص بره موم برای رحم

به نظر میرسد که با پیشرفت روزافزون علم و دانش در سراسر دنیا، هر روز از جنبه‌های جدیدتر و بیشتری از خواص محصولات طبیعی رونمایی می‌شود! برای مثال، در آخرین تحقیقات علمی روز دنیا، به خواص بره موم برای رحم اشاره شده است. خاصیتی که شاید پیش از این به ذهن تعداد کمتری از ما می‌رسید.

اما اینکه بره موم چگونه به رحم کمک می‌کند، و یا اینکه این محصول شگفت انگیزِ زنبور اثر، چه خواصی برای رحم دارد، موضوعی است که ما در ادامه‌ی این مقاله به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت. پس تا انتهای این مطلب با پونیک دارو همراه باشید.

خرید کپسول بره موم پونیک دارو، خرید کپسول بره موم

بره موم چگونه روی رحم تاثیر می‌گذارد؟

بره موم با کاهش التهاب و رفع اختلالات رحم به درمان مشکلات این عضو پویای زنانه کمک می‌کند. این فراورده طبیعی زنبورعسل از طریق رشد اپیتلیوم (نوعی بافت پوششی اطراف رحم)، سطح آسیب دیده و ملتهب رحم را تحریک به بازسازی سلول‌ها می‌کند. در نتیجه، مشکلات رحم پس از مصرف دوز مشخصی از بره موم (که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد) برطرف خواهد شد.

بره موم چه خواصی برای رحم دارد؟

خواص بره موم برای رحم شامل تمامی موارد زیر هستند:

  • کمک به درمان ناباروری
  • پیشگیری از تشکیل تومورهای سرطانی و درمان سرطان رحم
  • درمان التهاب و عفونت رحم
  • درمان فیبروم رحم
  • رفع دردهای قائدگی

در ادامه، تاثیر بره موم روی تک تک این مشکلات را بررسی خواهیم کرد. اما پیش از آن، می‌توانید نگاهی به مقاله‌ی “خواص بره موم برای پوست” نیز بی‌اندازید.

بره موم برای رحم

تاثیر بره موم روی درمان ناباروری

بره موم هم برای درمان ناباروری خانم‌ها و هم برای درمان ناباروری آقایان مفید است. این محصول با بهبود کیفیت سلول‌های تولید مثل در زنان و مردان، به درمان این مشکل شایع کمک می‌کند.

ما برای بررسی دقیق‌تر این موضوع به سراغ معتبرترین مجلات پزشکی و آخرین مقالات منتشر شده از این نشریات رفتیم و در جستجوهای خود به مقاله‌ای با موضوع “The Utilization of Bee Products as a Holistic Approach to Managing Polycystic Ovarian Syndrome-Related Infertility” برخورد کردیم.

این مقاله در سال ۲۰۲۳ در مجله National Library of Medicene و با موضوع بررسی خواص بره موم زنبور عسل روی رمان ناباروری و مبتلایان به سندروم پلی کیستیک رحم چاپ شده است.

محققان برای بررسی کامل این موضوع، زنان داوطلب (۴۸ نفر) را به دو گروه تقسیم کردند. به نیمی از زنان برای مدت دو ماه بره موم و به گروه دیگر دارونما دادند. نتیجه نهایی، نشان از تاثیر شگفت انگیز بره موم روی زنانی که از بره موم استفاده می‌کردند داشت.

در بخشی از این مقاله نوشته شده است:

تعداد فولیکول های کیستیک در زنانی که بره موم مصرف می‌کردند کاهش پیدا کرد. ۱۲ مورد با دومین تلاش برای بارداری موفق شدند. همچنین، نتیجه گیری شد که غلظت کم بره موم نمی‌تواند به طور کامل پروفایل هورمونی را در PCOS بهبود بخشد. با این حال، این غلظت‌ها می‌توانند با موفقیت، ساختار سلولی فولیکولی تخمدان را کنترل کنند.

درمان سرطان رحم با بره موم

بره موم نه تنها برای سرطان رحم، بلکه برای تمام انواع سرطان‌ها مفید است. اگر به سراغ زنبورداران قدیمی، و یا متخصصان طب سنتی باسابقه بروید، حتما از آن‌ها این جمله را خواهید شدید که بره موم برای درمان سرطان مفید است.

بره موم منبعی غنی از ترکیبات فعال بیولوژیکی است. این محصول بر مسیرهای سیگنال دهی متعددی که فرآیندهای حیاتی سلولی را تنظیم می‌کنند، تاثیر می‌گذارد. نتایج آخرین تحقیقات، نشان می‌دهد که بره موم می‌تواند از تکثیر و متاستاز سلول‌های سرطانی رحم جلوگیری کند.

علاوه بر این، بره موم بر سلول‌های تشکیل دهنده تومور و مقاومت چند دارویی انواع سرطان‌ها نیز تاثیر می‌گذارد. البته فراموش نکنید که این خواص، تنها برای درمان و پیشگیری از تشدید خود سرطان رحم بود!

محصولات زنبورعسل مانند ژل رویال و بره موم، عوارض شیمی درمانی و پرتودرمانی نیز به میزان چشم‌گیری کاهش خواهد داد که مقاله “خواص ژل رویال برای سرطان روده” نیز از جمله تحقیقات انجام شده در این زمینه است.

درمان التهاب و عفونت رحم با بره موم

درمان التهاب و عفونت رحم با بره موم

عفونت رحم نوعی التهاب و عفونت پوشش داخلی رحم (آندومتر) است. این عفونت می‌تواند توسط باکتری‌ها، قارچ‌ها یا سایر میکروب‌ها ایجاد شود و عوارضی مانند عفونت لوله‌های فالوپ، عفونت تخمدان‌ها، حاملگی خارج از رحم و ناباروری را به همراه داشته باشد. به همین دلیل، درمان این عفونت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

درمان عفونت رحم به نوع میکروب عامل عفونت بستگی دارد. آنتی‌بیوتیک‌ها برای درمان عفونت‌های باکتریایی، داروهای ضد قارچ برای درمان عفونت‌های قارچی و سایر داروها برای درمان سایر انواع عفونت‌ها استفاده می‌شوند.

اما در این میان، بره موم می‌تواند برای انواع عفونت‌های رحم کارساز و کاربردی باشد. چرا که بره موم هم خواص ضد التهابی دارد، هم خواص ضد قارچی و هم آنتی باکتریالی!

شما می‌توانید بره موم را به شکل خام، عصاره (قطره) و یا قرص بره موم مصرف کنید. ما در انتهای همین مقاله، انواع طریقه های مصرف بره موم برای رحم را به شما معرفی خواهیم کرد.

رفع دردهای قائدگی با بره موم

در سال ۲۰۱۹، تحقیق بسیار جدیدی روی تاثیر و نقش بره موم روی کاهش دردهای قائدگی انجام شد. در این مقاله که “The effect of bee prepolis on primary dysmenorrhea: a randomized clinical trial” نام دارد، و توسط تعدادی از محققان ایرانی در شهر همدان انجام شد، تاثیر مصرف بره موم روی کاهش دردهای قائدگی تعدادی از دختران مقطع دبیرستان مورد بررسی قرار گرفت.

رفع دردهای قاعدگی با بره موم

این محققان در مطالعه موردی خود به این موضوع اشاره کردند که استفاده از بره موم زنبور عسل به مدت دو ماه (در مقایسه با دارونما) باعث کاهش دردها و انقباض‌های قائدگی در ماه‌های اول و دوم پس از مصرف شد و عوارض جانبی نداشت. بنابراین شما نیز می‌توانید از بره موم به عنوان جایگزینی برای داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی برای تسکین دردهای قائدگی خود استفاده کنید.

بهترین طریق مصرف بره موم برای رحم

سه نوع متداول از بره موم وجود دارد: بره موم خام، عصاره مایع بره موم و کپسول یا قرص بره موم.

بره موم خام، دقیقا همان ماده‌ای است که زنبور عسل تولید می‌کند. فراوری نشده، بد بو و بسیار بد مزه. این ماده به صورت تکه‌های جامد و با رنگ قهوه‌ای تیره یا سبز وجود دارد. مصرف آن برای اکثر افراد دشوار است و به دلیل عدم فراوری، ممکن است افراد را با مشکلات معده و گوارشی مواجه کند.

نوع دوم بره موم، عصاره مایع بره موم است که از طریق نوعی فرایند عصاره‌گیری ویژه به دست می‌آید. اما از آنجایی که بخش زیادی از بره موم را آب تشکیل می‌دهد، اگر عصاره بره موم اصل و طبیعی باشد، قیمت بسیار بسیار زیادی خواهد داشت.

انواع بره موم برای رحم

اما نوع سوم که بهترین نوع مصرف بره موم است، کپسول بره موم است. کپسول بره موم حاوی پودر بره موم است و در داخل کپسول‌های ژلاتینی قرار داده شده است. این کپسول‌ها طعم و بوی بره موم را به طور کامل از بین می‌برند و مصرف آن را بسیار آسان می‌کنند.

بهترین شکل مصرف بره موم به نیازها و ترجیحات شما بستگی دارد. اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از نوع کپسول این محصول استفاده کنید. چرا که مصرف این نوع از بره موم، تهیه و نگهداری از آن بسیار ساده‌تر است.

علاوه بر این، کپسول بره موم تحت نظر سازمان غذا و دارو تهیه می‌شود. به همین دلیل، شما هیچ نگرانی از بابت عدم اصالت محصول و یا آلوده بودن آن (که مشکلی رایج در بره موم خام است) نخواهید داشت.

شما می‌توانید با مصرف روزانه ۲ عدد کپسول بره موم به مدت ۲ ماه، از شر کلیه آسیب‌ها و بیماری‌های رحم خود نجات پیدا کنید.

خرید قرص بره موم پونیک دارو برای رحم

اگر دوست دارید که از خواص کپسول بره موم برای رحم بهره‌مند شوید، می‌توانید از طریق دسترسی سریع زیر به اطلاعات کپسول بره موم پونیک دارو خوانسار، مهد عسل ایران، دست پیدا کنید. همچنین، در صورت نیاز به دریافت مشاوره و یا خرید عمده محصول برای داروخانه، می‌توانید با شماره تلفن ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲ تماس حاصل نمایید.

خرید کپسول بره موم پونیک دارو

۳,۹۰۰,۰۰۰ ریال
  • کپسول بره موم ۵۰۰ پونیک دارو
  • برای مصرف ۳۰ روز
افزودن به سبد خرید

جمع بندی نهایی

رحم، این عضو مهم که وظیفه پرورش فرزندان و تولید مثل را بر عهده دارد، در معرض آسیب‌های بسیار زیادی قرار دارد. از ابتلا به انواع و اقسام عفونت گرفته تا مشکلات سرطانی. اما استفاده از محصولات طبیعی و مفیدی مانند بره موم می‌تواند به حفظ سلامتی این عضو پویا کمک کند.

سوالات متداول در خصوص خواص بره موم برای رحم

آیا بره موم برای درمان عفونت واژن هم مفید است؟

بله. این فراورده طبیعی برای درمان عفونت واژن هم تجویز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *