جینسینگ, گیاهان دارویی

آشنایی با خواص جینسینگ برای زگیل تناسلی

خواص جینسینگ برای درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مقاربتی و آمیزشی است که توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می‌شود. این ویروس از طریق تماس جنسی منتقل شده و باعث ایجاد زگیل‌های پوستی کوچک در ناحیه تناسلی می‌گردد. زگیل تناسلی علاوه بر مشکلات زیبایی و روانی که برای فرد مبتلا ایجاد می‌کند، می‌تواند خطر ابتلا به سرطان‌های دستگاه تناسلی را نیز افزایش دهد.

خرید کپسول جینسینگ پونیک دارو، خرید کپسول جینسنگ

در سالیان اخیر، استفاده از گیاهان دارویی به عنوان یک روش درمانی مکمل و جایگزین امیدوارکننده، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. جینسینگ با نام علمی Panax ginseng، یکی از گیاهان دارویی ارزشمند است که از دیرباز در طب سنتی چینی و آسیایی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

مطالعات علمی صورت گرفته روی این گیاه، نشان می‌دهد که جینسینگ دارای خواص ضد ویروسی، ضد التهابی و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است. اما آیا این بدان معنا است که ما می‌توانیم از جینسینگ برای درمان زگیل تناسلی هم استفاده کنیم؟

زگیل تناسلی چیست؟ معرفی زگیل تناسلی و عامل آن

زگیل تناسلی نوعی بیماری مقاربتی است که توسط نوعی ویروس انسانی (HPV) ایجاد می‌شود. منظور از مقاربتی، این است که این ویروس صرفا از طریق تماس مستقیم پوست انتقال پیدا می‌کند. نه مثل ویروس سرماخوردگی از راه تنفس و سرفه!

زگیل تناسلی می‌تواند باعث ایجاد زائده‌های کوچک و گوشتی در ناحیه تناسلی زنان و مردان شود. چیزی شبیه به تصویر زیر:

درمان های متداول دیگر برای زگیل تناسلی

این عفونت ویروسی تیپ‌ها یا به نوعی انواع مختلفی دارد. اما معروف‌ترین انواع آن به تیپ ۶ و ۱۱ شهرت دارند. یعنی دقیقا همان زگیل‌هایی که در طی رابطه جنسی و در نواحی این اندام‌ها به وجود می‌آیند.

زگیل تناسلی به دو دسته کم خطر و پرخطر تقسیم می‌شود؛ نوع کم خطر آن معمولا هیچ مشکل سلامتی جدی برای فرد ایجاد نمی‌کنند. هر چند که می‌توانند ناخوشایند باشند، ظاهر اندام جنسی شما را زشت کنند و به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل شوند.

نوع پرخطر زگیل تناسلی، همانطور که از نامش پیداست، خطرناک است و در صورت عدم درمان می‌تواند به مشکلات جدی و شدیدی مانند سرطان دهانه رحم، مقعد و آلت تناسلی منجر شود.

چند نکته جالب درباره زگیل تناسلی

  • بسیاری از افراد مبتلا به زگیل تناسلی حتی نمی‌دانند که زگیل دارند!
  • زگیل تناسلی می‌تواند در هر جایی از ناحیه تناسلی ظاهر شود.
  • شما می‌توانید با زدن واکسن hpv از ابتلا به این ویروس پیشگیری کنید.
  • گاهی اوقات، ویروس عامل زگیل تناسلی به مدت ۲ و حتی ۳ ماه در بدن شما باقی می‌ماند و پس از گذشت این مدت نمایان می‌شود.

آشنایی با جینسینگ و ترکیبات آنتی ویرال آن

همانطور که در مقدمه این مقاله به این موضوع اشاره کردیم، یکی از خواص جینسینگ، کمک به درمان زگیل تناسلی است. اما سوال اینجاست که جینسینگ چگونه می‌تواند به درمان زگیل تناسلی کمک کند؟

گیاه جینسینگ سرشار از ترکیبات فیتوشیمیایی متنوع و فعال بیولوژیکی است. این ترکیبات خواص ضد ویروسی بسیار بالایی دارند. به عبارت ساده تر، این به آن معنا است که جینسینگ می‌تواند یک تنه به جنگ بسیاری از ویروس‌های نهفته و غیرنهفته‌ی بدن شما برود.

آشنایی با جینسینگ و ترکیبات آنتی ویرال آن

ژینسنوزیدها هم گروه دیگری از ترکیبات موجود در جینسینگ هستند که خواص دارویی و ضد ویروسی این گیاه فوق العاده را تقویت می‌کنند. این ترکیبات برای درمان انواع مشکلات با منشاء ویروسی، مثل آنفلوآنزا، آدنوویروس، هپاتیت B ، HIV  و HPV که همان زگیل تناسلی است مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جینسینگ چگونه زگیل تناسلی را درمان می‌کند؟

ترکیبات موجود در زگیل تناسلی در اولین قدم به سطح ویروس نفوذ پیدا می‌کنند. سپس، به عنوان اولین کار، آنزیم‌هایی که منجر به انتشار بیشتر ویروس می‌شوند را غیرفعال می‌کنند. یعنی به نوعی از انتشار بیشتر ویروس جلوگیری می‌کنند.

حالا، نوبت به از بین بردن منشاء ویروی می‌شود. در این مرحله، ترکیبات موجود در جینسینگ با ایجاد اختلال در چرحه زندگی ویروس و آزادسازی ویریون‌ها، به زندگی این ویروس منحسوس خاتمه می‌دهند.

در نهایت، فرایندهای پاکسازی محدوده آسیب دیده، تقویت پاسخ ایمنی سلولی و افزایش تولید سایتوکاین‌های ضدویروسی (که به پیشگیری از ابتلای مجدد به زگیل تناسلی منجر می‌شوند) صورت خواهد گرفت.

تاثیر جینسینگ بر زگیل تناسلی

محققان مکانیسم‌های مختلفی را برای بررسی اثر خواص جینسینگ روی زگیل تناسلی بررسی کرده‌اند. در اکثر این بررسی‌ها، نحوه اثرگذاری جینسینگ روی زگیل تناسلی، همان تاثیر و کمک اثر مهاری ژینسنوزیدها بر روی ورود ویروس به سلول، مهار تکثیر ویروس در سلول و تقویت پاسخ ایمنی سلولی علیه ویروس است.

البته بعضی از ترکیبات جینسینگ مانند اسید پانوکسادیول‌ها نیز می‌توانند با اتصال به آنزیم‌های ویروسی، از تکثیر ویروس جلوگیری کنند.

تاثیر جینسینگ بر زگیل تناسلی

مطالعات انجام شده بر روی تاثیر جینسینگ بر زگیل تناسلی

تاکنون مطالعات محدودی در زمینه بررسی خواص جینسینگ برای زگیل تناسلی انجام شده است.

به عنوان مثال در یک کارآزمایی بالینی تصادفی که روی تعدادی از مبتلایان به زگیل تناسلی انجام شد، مشخص شد که بیمارانی که جینسینگ دریافت کرده بودند، بهبود قابل توجهی در ضایعات زگیل نسبت به گروه دریافت کننده پلاسیبو داشتند. هر چند که این تنها مطالعه صورت گرفته روی زگیل تناسلی و جینسینگ نبود.

شما می‌توانید توضیحات بیشتری را درباره این سبک از آزمایشات در مجلات معتبر علمی و پزشکی روز دنیا مطالعه نمایید.

مطالعات انجام شده بر روی تاثیر جینسینگ بر زگیل تناسلی

نحوه مصرف جینسینگ برای درمان زگیل تناسلی

۲ روش برای بهره‌مند شدن از خواص جینسینگ برای درمان زگیل تناسلی وجود دارد. راه اول، استفاده موضعی از عصاره جینسینگ است که متاسفانه به دلیل وجود تقلب بسیار در بازار این محصول، هیچ نمونه تایید شده‌ای از سمت وزارت بهداشت و درمان معرفی نشده است.

راه دوم، استفاده از مکمل جینسینگ یا همان کپسول جینسینگ است. این کپسول‌ها اگر چه اثربخشی طولانی مدت تری نسبت به استفاده موضعی دارند؛ اما حداقل خیالتان راحت است که ترکیبات آن واقعا جینسینگ است!

شرکت پونیک دارو، یکی از اولین تولیدکنندگان کپسول جینسینگ در ایران است. این شرکت با فرایندهای تخصصی فرمولاسیون و با دارا بودن گواهینامه‌های معتبر سازمان غذا و دارو، محصول خود را در بسته بندی‌های ۳۰ و ۶۰ عددی به بیماران عرضه می‌کند.

در صورتی که شما نیز به عارضه زگیل تناسلی مبتلا شدید می‌توانید با تهیه این مکمل و مصرف روزانه ۲ عدد از آن در عرض ۱ ماه با زگیل تناسلی خود خداحافظی کنید.

خرید کپسول جینسینگ پونیک

۳,۱۰۰,۰۰۰ ریال
  • کپسول جینسینگ پونیک دارو
  • درمان مشکلات جنسی
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • مناسب برای مصرف ۳۰ روز
  • برای خرید عمده تماس بگیرید: ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲

هشدارها و عوارض جانبی مصرف جینسینگ

جینسینگ یک گیاه نسبتا ایمن و با عوارض جانبی خفیف محسوب می‌شود. با این حال، ممکن است در برخی افراد عوارضی مانند تهوع، سردرد، اسهال و خواب آلودگی را ایجاد کند.

جمع بندی نهایی

جینسینگ برای زگیل تناسلی و درمان آن مفید است. زیرا با توجه به ترکیبات مفید و گوناگون ضدویروسی خود، ظرفیت بالایی برای استفاده به عنوان یک عامل درمانی طبیعی و کم عارضه در برابر عفونت‌های ویروسی (از جمله زگیل تناسلی ناشی از HPV) را دارا است.

سوالات متداول در خصوص جینسینگ برای درمان زگیل تناسلی

آیا می‌توانم از کرم حاوی جینسینگ برای درمان زگیل تناسلی خود استفاده کنم؟

بله. هر چند که معمولا کرم‌ها حاوی میزان بسیار پایینی جینسینگ هستند.

آیا جینسینگ، راهکار درمان قطعی زگیل تناسلی است؟

این گیاه یکی از موثرترین گیاهان برای درمان زگیل تناسلی است. هر چند که در مواجهه با این ویروس، هیچ روشی قطعی محسوب نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *