جینسینگ, گیاهان دارویی

بررسی خواص جینسینگ برای چاقی

یکی از خواص شناخته شده‌ی گیاه جینسینگ، تاثیر مثبت آن بر افرادی است که از کمبود وزن و کم اشتهایی رنج می‌برند. ما قصد داریم تا در این مقاله از وبسابت پونیک دارو به بررسی خواص قرص جینسینگ برای چاقی بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

خرید کپسول جینسینگ پونیک دارو، خرید کپسول جینسنگ

جینسینگ یکی از گیاهان دارویی پرطرفدار در سنت‌های پزشکی چینی و کره‌ای است و بسیاری از افراد معتقدند که این گیاه به عنوان یک مکمل غذایی برای افزایش وزن و چاقی نیز محسوب می‌شود. اما سوال اینجاست که این اعتقاد بر چه اساسی بنا شده است؟ آیا واقعا جینسینگ، خاصیت چاق کنندگی دارد؟

آیا جینسینگ باعث چاقی می‌شود؟

جینسینگ مستقیما باعث لاغری و یا چاقی شما نمی‌شود. بلکه با اثر گذاشتن بر ۲ عامل متابولیسم بدن و اشتها، شرایط کاهش و افزایش وزن را برای شما فراهم می‌کند.

این گیاه پرطرفدار، هم قادر به افزایش میزان سوخت و ساز بدن است و هم می‌تواند با بیشتر کردن اشتها، کنترل سطح قند خون و جذب حداکثری مواد غذایی به کاهش وزن شما منجر شود. این به آن معنا است که استفاده از جینسینگ، با توجه به تغذیه و ژننیک هر فرد می‌تواند اثر متفاوتی در بدن او داشته باشد.

اما به طور کلی در برخی مقالات، جینسینگ بیشتر به عنوان یک گیاه چاق کننده معرفی شده است. همچنین، بهتر است بدانید که مصرف جینسینگ به تنهایی اثر چندانی در کاهش یا افزایش وزن ندارد. از این رو تولید کنندگان کپسول‌های دارویی جینسینگ، این گیاه را با مواد معدنی، ویتامین‌ها و سایر گیاهان ترکیب می‌کنند و با افزایش قدرت اثربخشی آن، اثر آن را چند برابر می‌کنند.

چه مطالعاتی در خصوص تاثیر جینسینگ روی افزایش وزن انجام شده؟

 • عنوان مطالعه: اثرات جینسینگ بر وزن، سوخت و ساز و اشتها در افراد مبتلا به کمبود وزن
 • سال انتشار: ۲۰۱۵
 • مجله انتشار: مجله بین‌المللی علوم غذایی
 • تعداد افراد نمونه گیری: ۳۰ نفر

در این مطالعه، ۳۰ نفر از افراد مبتلا به کمبود وزن به دو گروه تقسیم شدند. یک گروه علاوه بر رژیم غذایی روزانه روتین و معمولی خود ۲ گرم جینسینگ و گروه دیگر دارونما مصرف کردند. پس از ۸ هفته، گروهی که جینسینگ مصرف کرده بودند، ۲ کیلوگرم وزن اضافه کردند. در حالی که گروهی که دارونما مصرف کرده بود هیچ تغییری در وزنشان نداشتند.

آیا جینسینگ باعث چاقی می‌شود؟

از دیگر نتایج یافته شده در این تحقیق، تاثیر جینسینگ بر اشتهای افراد در گروه اول بود. گروهی که جینسینگ مصرف کرده بود، اشتهای بیشتری نسبت به گروهی که دارونما مصرف کرده بودند داشتند.

خواص قرص جینسینگ برای چاقی

 • بهبود سطح انرژی
 • کاهش خستگی
 • بهبود اشتها
 • افزایش تمرکز ذهنی
 • تاثیر مثبت بر میزان قند خون

مصرف جینسینگ برای چاقی

در صورتی که قصد دارید تا از گیاه جینسینگ برای افزایش وزن استفاده کنید، به این چند نکته مهم و اساسی توجه کنید:

 • هیچ گیاه دارویی و مکملی به تنهایی منجر به افزایش وزن شما نمی‌شود. در کنار مصرف گیاه یا مکمل آن، رژیم غذایی خود را نیز رعایت کنید.
 • به جای ریشه جینسینگ از مکمل‌های پودری جینسینگ استفاده کنید.
 • کپسول جینسینگ را به همراه یک نوشیدنی چاق کننده (مانند آبمیوه) مصرف کنید.
 • از مصرف مشروبات الکی همراه با جینسینگ خودداری کنید.
 • مصرف جینسینگ باعث بی‌خوابی می‌شود. کسانی که با مشکل بی‌خوابی رو به رو هستند نباید از این گیاه استفاده کنند.

مصرف جینسینگ برای چاقی

انواع حالت‌های مصرف جینسینگ برای چاقی

۳ روش کلی برای مصرف جینسینگ برای چاقی وجود دارد: جینسینگ خام، دمنوش جینسینگ و مکمل غذایی جینسینگ.

← مصرف جینسینگ به شکل خام: شما می‌توانید ریشه جینسینگ را به صورت خام استفاده کنید. برای این کار باید بخشی از ریشه را بخار پز کنید تا قابل جویدن شود و آن را میل کنید.

← استفاده از جینسینگ به صورت دمنوش: مقداری ریشه جینسینگ را در یک قوری بریزید و دم کنید (صرفا دم کنید و آن را نجوشانید) و آن را متناسب با ذائقه خود با عسل یا شکر ترکیب کرده و میل کنید.

← استفاده از مکمل جینسینگ: مکمل‌های طبیعی و کپسول مانندِ جینسینگ را تهیه کنید و همراه با وعده‌های غذایی خود مصرف کنید.

برخی از روش‌های بالا ممکن است برای همه مناسب نباشد. چرا که جینسینگ طعم بسیار خاصی دارد و طعم آن مورد پسند همه نیست. همچنین همانطور که قبلا اشاره شد، مصرف جینسینگ به تنهایی تاثیر زیادی در افزایش وزن ندارد.

به همین دلیل راهکار بهتر استفاده از مکمل جینسینگ است که هم به راحتی قابل استفاده است و هم با مصرف قرص که از ترکیبات مفید و گوناگونی تهیه می‌شود می‌توانید از نتایج فوق العاده آن بهره‌مند شوید.

جینسینگ برای چاقی

بهترین زمان مصرف قرص جینسینگ برای چاقی

میزان و زمان مصرف جینسینگ ممکن است بسته به نوع محصول و دستورالعمل تولیدکننده متفاوت باشد. بنابراین، بهتر است همیشه دستورالعمل موجود بر روی بسته‌بندی را مطالعه کنید و مکمل را طبق آن مصرف کنید.

اگر قصد دارید تا از مکمل جینسینگ پونیک دارو برای چاقی استفاده کنید، بهتر است روزانه ۲ عدد کپسول را بعد از وعده غذایی صبح و شام مصرف کنید تا نتایج بهتری از آن بگیرید. برای تهیه کپسول جینسینگ پونیک دارو از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

خرید کپسول جینسینگ پونیک

۲,۷۰۰,۰۰۰ ریال
 • کپسول جینسینگ پونیک دارو
 • درمان مشکلات جنسی
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • مناسب برای مصرف ۳۰ روز
 • برای خرید عمده تماس بگیرید: ۰۹۱۳۱۴۷۷۵۳۲

چه کسانی مجاز به مصرف جینسینگ برای چاقی نیستند؟

مصرف جینسینگ برای بیشتر گروه از افراد بدون عوارض و ایمن است. تنها گروهی که دارای منع استفاده هستند افراد زیر هستند:

 • کودکان: مصرف جینسینگ برای کودکان زیر ۱۰ سال توصیه نمی‌شود.
 • مادران باردار و شیرده: در دوران بارداری بهتر است از این قرص استفاده نکنید چون ممکن است برخی ترکیبات آن برای جنین یا نوزادان مضر باشد.
 • افرادی که دچار مشکلات قلبی عروقی هستند: مصرف جینسینگ می‌تواند بر فشارخون و عملکرد قلب تاثیر بگذارد. بهتر است افراد با مشکلات قلبی (بیماری های قلبی،سکته قلبی و…) از مصرف این قرص خودداری کنند یا پیش از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.
 • افرادی که دچار مشکلات انعقاد خون هستند: جینسینگ ممکن است با تاثیر بر پلاکت‌ها باعث لختگی خون شود. بنابراین افرادی که دچار بیماری‌های انعقادی خون هستند نباید از این دارو استفاده کنند. همچنین مصرف جینسینگ می‌تواند بر قائدگی بانوان نیز تاثیر بگذارد.

در آخر

در صورتی که قصد افزایش وزن خود را دارید می‌توانید از مکمل‌های گیاهی نیز برای دستیابی به این هدف استفاده کنید. یکی از این مکمل‌های گیاهی جینسینگ است. خواص جینسینگ برای چاقی در چندین مقاله‌ی معتبر به تایید رسیده است. به همین دلیل، می‌توانید در کنار رعایت رژیم غذایی روزانه خود از این مکمل نیز استفاده کنید.

سوالات متداول در خصوص خواص جینسینگ برای چاقی

آیا جینسینگ باعث چاقی صورت می‌شود؟

√ هیچ مکملی قادر به اثربخشی (چه کاهش و چه افزایش وزن) روی یک بخش خاص از بدن نیست. تبلیغات چاقی قسمت خاصی از بدن با استفاده از یک محصول دارویی و مکمل، تماما بابت فروش بیشتر محصول صورت می‌گیرد.

پودر جینسینگ در چند روز اثربخشی خود را نشان خواهد داد؟

شما باید به مدت حداقل ۲ ماه از این محصول استفاده کنید تا اثربخشی آن قابل مشاهده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *